До 200-ліття з дня народження Т. Г. Шевченка. «Шевченкова молитва». Лідія Ковальська

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 1
Loading...

Сьогодні, в березневі дні, коли світова й українська громадськість відзначає 200-ліття з дня народження Великого Кобзаря, ми пропонуємо вам матеріал кореспондента «Радіо Воскресіння» Лідії Ковальської під назвою «Шевченкова молитва».

Тарас Григорович Шевченко

Тарас Григорович Шевченко

( 5.81 MB ) Лідія Ковальська. «Шевченкова молитва». Частина 1.
( 5.49 MB ) Лідія Ковальська. «Шевченкова молитва». Частина 2.

У багатьох віршах Т. Г. Шевченко звертається до Бога і до Діви Марії, епіграфом ряду творів є рядки Старого й Нового Заповітів. Відомо, що поет часто перечитував Святе Письмо, особливо в скрутні часи, яких на долю Шевченка випало чимало, він припадав до Божого Слова як до цілющого джерела мудрості і життєдайної сили. «Новий Завіт я читаю з благоговійним трепетом», – писав поет у 1850 р. Проте ставлення генія України до християнства, віри загалом було й наразі залишається одним з найменш досліджених аспектів його творчості. Саме цій темі свого часу присвятив фундаментальну працю митрополит Іларіон (Іван Огієнко), Саме цій темі присвячена й наша програма.

У програмі звучали пісні на вірші Тараса Григоровича Шевченка у виконанні Йосипа Гошуляка, дуету «Сестри Тельнюк», рок-гуртів «Кому вниз» та «САД».

Пропонуємо Вашій увазі переглянути з мережі youtube декілька відео з піснями на вірші Т. Г. Шевченка

Сестри Тельнюк

Співає Сергій Захарець – артист Національної заслуженої капели бандуристів України ім.Г.Майбороди, (за суміщенням старший науковий співробітник музею кобзарства у Переяславі).

Опубліковано у Літературна сторінка | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.