Презентація книги Д. Степовика «Нова українська ікона ХХ — початку ХХІ століть. Традиційна іконографія та нова стилістика». Видавництво “Місіонер”.

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 1
Loading...

( 5.50 MB ) Презентація книги Д. Степовика «Нова українська ікона ХХ — початку ХХІ століть. Традиційна іконографія та нова стилістика».

У монографії «Нова українська ікона ХХ — початку ХХІ століть. Традиційна іконографія та нова стилістика», яка вийшла друком у ваиліанському видавництві «Місіонер»   йдеться про нову ікону. Під терміном «нова» розуміються не лише ті ікони, що створені недавно, але й ікони відроджені та оновлені в їх найважливіших рисах: іконографії, стилістиці й богословських основах.

«Нова українська ікона…» Дмитра Степовика була відзначена нагородою цьогорічного книжкового форуму. Це вже друга нагорода монографії. Першу відзнаку ця книга отримала на Фестивалі української книги «Джура – фест» у квітні 2012 року.

Дмитро Степовик досліджує мистецтво християнської тематики з 1967 року. Основними напрямками його досліджень є мистецьке оформлення священних книг і творів релігійного змісту, історія давньої гравюри, ікони, мозаїки та фрески. Збір, обдумування матеріалу й написання самої книги, оформлення її великою кількістю зображень ікон з храмів, музеїв та приватних збірок тривали понад десять років.

У книзі «Нова українська ікона ХХ — початку ХХІ століть…» автор розповідає як про митців добре відомих українському загалу, зокрема Петра Холодного, Ювеналія Мокрицького, Святослава Гординського, Михайла Осінчука, так і про менш відомих, молодих іконописців, як от Євген Андрухів, Христина Дохват та інші. У своїй праці Дмитро Степовик пише не тільки про класичну — мальовану ікону, він розповідає і про вишивані образи, мозаїку, стінопис а відтак і про майстрів, які творили це мистецьке і духовне диво. Великий розділ монографії присвячений церковній архітектурі та її мистецькій інфраструктурі. Адже ікона творилася для іконостасів церков, які є головним осердям молитви й Літургійного служіння.

Опубліковано у Books and Periodicals, Дослівно... | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.