Богдан Весоловський. Спогади про композитора та його родину (ред. Лідія Пуга)

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 4
Loading...

Гостями студії Радіо «Воскресіння» є Галина Дячок-Охримович та Христина Охримович — племінниці Богдана Весоловського, які погодилися поділитися спогадами про композитора, його родину та думками про значення його творчості для України. Інтерв’ю веде Лідія Ковальська.

Галина Дячок-Охримович, Лідія Ковальська та Христина Охримович (зліва направо)

Галина Дячок-Охримович, Лідія Ковальська та Христина Охримович (зліва направо)

( розмір 5.32 MB )

Композитора Богдана Весоловського називають «батьком української естради». У 30-ті роки минулого століття танго та фокстроти мйого авторства співав і танцював увесь україномовний Львів — і не лише Львів.

Минули роки. Пісні й далі нерідко лунали зі сцени у 50-ті та 60-ті. Але при цьому автор не оголошувався, або вважався невідомим. Зараз можна сказати, чому: через політичні репресії він був змушений виїхати за кордон і в ті часи вже працював головним редактором української редакції Міжнародного канадського радіо в Монреалі. У той час Весоловський багато працює, пише пісні і мелодії до них а також кладе на музику десятки віршів українських поетів, зокрема Володимира Сосюри, Максима Рильського, Василя Симоненка, Олександра Олеся, Павла Тичини.

Звісно, популяризувати пісні українця, який живе за кордоном, у радянській Україні заборонялося. Тим більше, що пізні твори Весоловського («Лети, тужлива пісне» та «Чар карпатських гір») набули яскравого громадянського звучання.

Записник, який Марія Весоловська привезла з Сибірського заслання
Записник, який Марія Весоловська привезла з Сибірського заслання

Але так як співається в пісні «Прийде ще час», настав час, коли Україна знову почула твори свого талановитого сина. У другій половині 80-х деякі з пісень Весоловського повернув українцям гурт «Львівське ретро».

Могила родини Весоловських у Стрию
Могила родини Весоловських у Стрию

У 2001 році за участі дружини композитора Олени Весоловської була видана перша збірка його пісень, до якої увійшло 56 творів. У наступні роки виходить ще дві збірки.

На Форумі видавців 2013 року Ігор Осташ презентував книгу про Богдана Весоловського «Бонді або Повернення Богдана Весоловського». Так потроху композитор повертається на Україну…

 

Опубліковано у Дати. Події. Імена | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.