Бадьорися, сину, прощаються тобі гріхи твої! Репортаж із Всеукраїнської Патріаршої прощі до Крилоса

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 3
Loading...

Понад 20 000 прочан зібрала Друга всеукраїнська проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у селі Крилос (Давній Галич), що відбувалась 3-4 серпня цього року. Проща була присвячена Року віри і розпочала ювілейні святкування УГКЦ з нагоди 1025 –ліття Хрещення Руси-України. Прочани мали можливість приступити до сповіді і Святого Причастя, побачили театралізовану Хресну дорогу, приклалися до Чудотворної ікони Божої матері, взяли участь у нічному поході зі свічками до джерела з цілющою водою та у нічних чуваннях.

Прочани прикладаються до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Успенському соборі Крилоса

Прочани прикладаються до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Успенському соборі Крилоса

( 4.93 MB ) Бадьорися, сину, прощаються тобі гріхи твої! Репортаж із Всеукраїнської Патріаршої прощі до Крилоса

Кор. Кульмінацією прощі стала архиєрейська Божественна літургія, яку очолив Блаженніший Святослав. «Голос віри наших предків покликав нас до цього древнього Галича, зазначив у проповіді Предстоятель УГКЦ. – Як відомо з історії, після упадку Києва під натиском азіатських орд саме Галич став спадкоємцем Київської давньоукраїнської держави і Церкви».

Блаженніший Святослав (звук)

Кор. Блаженніший Святослав розважив над недільним Євангелієм, де йшлось про розслабленого паралітика, якого принесли до Ісуса для оздоровлення і якому Ісус простив гріхи. Цей уривок з Євангелія дає відповідь на запитання: Чи може бути здоровою людина без віри в Бога та чи може бути здоровим суспільство, в якому немає Бога?

Блаженніший Святослав (звук)

Кор. Блаженніший Святослав подякував прочанам, що так чисельно прийшли на прощу, щоб оновити свою віру, отримати прощення гріхів, адже основною умовою прощі є сповідь. Також перед молитвою «Символ віри» відбувся чин відновлення хресних обітів.

Серед інших спільнот, до організації пішої прощі до Крилоса долучилось, зокрема,  чернече згромадження Воплоченого Слова. Розповідає о. Йосафат Бойко.

о. Йосафат Бойко (звук)

Кор. У колишніх митрополичих палатах, у яких тепер музей історії Древнього Галича, з Блаженнішим Святославом зустрілись журналісти. Щодо святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України та освячення Патріаршого собору у Києві, Блаженніший, зокрема, зазначив

Блаженніший Святослав (звук)

Кор. Відповідаючи на запитання про розвиток паломницького руху на Сході України, Блаженніший Святослав розповів про Вишгород

Блаженніший Святослав (звук)

Кор. Прочани до Крилосу мали можливість відвідати музей історії Давнього Галича, де колись були Митрополичі палати. Розповідає Ярослав Поташник, автор оновленої минулоріч експозиції музею.

Ярослав Поташник (звук)

Також в музеї історії Давнього Галича було виставлено на огляд гіпотетичні реконструкції корон давніх володарів Руси-України: короля Данила Галицького, Володимира Великого та його дружини Анни. Багато експонатів музею не виставляються за браком місця. Тож керівництво мріє про те, щоб збудувати новий музей, а історичну архітектурну пам’ятку – Митрополичі палати – передати у користування Церкви.

Програму Радіо “Воскресіння” підготувала  Любомира Бурка

Фоторепортаж з прощі Андрія Копака

Опубліковано у Паломництво | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.