Антуан Аржаковський. Очікуючи на Всеправославний Собор: духовний та екуменічний шлях

Антуан Аржаковський. Очікуючи на Всеправославний Собор: духовний та екуменічний шлях. – Інститут екуменічних студій. – Львів.- 2013.

Збірка виступів і доповідей 2005-2012 років – підсумок наукових досліджень та екуменічної діяльності доктора історії, професора Антуана Аржаковського.

У книзі йдеться про розвиток православної християнської думки, де, зокрема, окреслено основні етапи підготовки Всеправославного собору в контексті загальної еволюції православної думки після Другої світової війни. Порушено питання авторитету в православній думці, що є одним із центральних як у підготовці Собору, так і в діалозі з Католицькою Церквою.  Автора хвилює  практичний екуменізм, він зосереджується на одному з найдискусійніших питань Православ’я, а саме – легітимності екуменічного руху з погляду Православ’я, місцю та ролі православних у ньому, а також стосункам Православних Церков з усім християнським світом.

Книга адресується  широкому колу читачів, що цікавляться зазначеною проблематикою, щоб започаткувати у православному, і не тільки, середовищі широку дискусію щодо спірних на сьогодні питань, з яких автор подає свою аргументовану позицію.

Про цю книгу говорить сам автор, Антуан Аржаковський, а також Констянтин Сігов,  директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія», головний редактор часопису «Дух і Літера» і отець Михайло Димид, доктор канонічного права, викладач УКУ.

Обкладинка книги Антуана Аржаковського

Обкладинка книги Антуана Аржаковського

( 4.51 MB ) Констянтин Сігов
( 3.52 MB ) о. Михайло Димид
( 4.65 MB ) Антуан Аржаковський

Довідка:

Антуан Аржаковський (1966 р., Париж) –  православний мирянин, вірний російського екзархату Константинопольського патріархату в Західній Європі. Вчений історик, закінчив історичний факультет Сорбони та Вищу школу соціальних наук (EHESS) у Парижі.  У 2000 році  захистив докторську дисертацію на тему: “Покоління релігійних мислителів російської еміграції. Журнал «Путь» (1925-1940 рр.)”. Викладав у кількох європейських і американських університетах, Києво-Могилянській академії у Києві, Українському Католицькому Університеті у Львові, Московському державному університеті, Католицькому університеті Лювену (Бельгія), центрі Севр (Франція), Університеті Нотр-Дам (США).

Очолював Французький  університетський коледж при Московському державному університеті у Москві (1994-1998 рр.). З 1989 по 2002 рік  працював у французькому Міністерстві закордонних справ. З 1998 по 2002 рік  аташе по культурі та освіті Посольства Франції в Україні та співдиректор Французького культурного центру у Києві. У 2004 році разом з отцем Іваном Дацьком заснував  Інститут екуменічних студій в Українському католицькому університеті у Львові.  З вересня 2011 року – директор з наукових досліджень  Коледжу Бернардинців (Париж).  Автор багатьох публікацій, монографій, книг.

 

Опубліковано у Books and Periodicals | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.