Про заходи, присвячені 400-літтю заснування монашого життя на Чернечій горі та 130-ліття Добромильської реформи ЧСВВ розповідають ігумен Добромильського василіанського монастиря о. Симеон Манько і працівник Львівського музею історії релігії Світлана Тимків

ігумен Добромильського монастиря о. Симеон Манько, працівник Львівського музею історії релігії Світлана Тимків, редактор Лідія Пуга

ігумен Добромильського монастиря о. Симеон Манько, працівник Львівського музею історії релігії Світлана Тимків, редактор Лідія Пуга

( розмір 6.16 MB )

400 – ліття заснування монашого життя на Чернечій горі та 130 – ліття Добромильської реформи Чину Святого Василія Великого відзначатимуться в Україні як Церквою та вірянами, так і світськими установами. Сьогодні гості нашої студії ігумен Добромильського монастиря Святого Онуфрія отців-василіан Симеон Манько та працівник Львівського музею історії релігії Світлана Тимків розкажуть про заходи, заплановані до ювілейних дат.

Добромиль-1882-р

Програма святкувань
Провінція Найсвятішого Спасителя в Україні
Монастир св. Онуфрія

м. Добромиль
Старосамбірський р-н
Львівської обл
Неділя 18.11.2012
9.00 — Урочиста Утреня, освячення води
10.30 — Зустріч глави і батька Української Греко – Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука
11.00 — Архиєрейська Свята Літургія. Освячення ювілейного хреста.

Чин отців василіан — найдавніший чернечий чин в Україні. Василіянські монастирі беруть свій початок від св. Василія Великого, одного з найвизначніших Отців Східної Церкви. До сьогодні його «Правила» разом з іншими аскетичними творами становлять основу Конституцій Чину, хочa в понад тисячолітній історії спосіб життя василіянських монахів підлягав певним змінам. До найбільш відомих реформаторів василіянського життя належать святі Теодор Студит, Теодосій Печерський та святий Йосафат Кунцевич разом з київським Митрополитом Йосифом Велямином Рутським.

Цього року Українська Греко-Католицька Церква відзначає знаменні ювілеї: 400-ліття заснування монашого життя на Чернечій горі та 130-ліття Добромильської реформи Чину Святого Василія Великого. Ініціатором цієї реформи був отець Климентій Сарницький, тодішній протоігумен василіан, який бачив занепад чину наприкінці ХІХ століття, і в листі до Святішого Отця Лева ХІІІ подав добре обґрунтовані пропозиції щодо способу проведення реформи чину. Згодом ці пропозиції лягли в основу Апостольської конституції «Singulare Praesidium», якою Лев XIII започаткував реформу Василіанського чину, що увійшла в історію під назвою Добромильської від назви монастиря, в якому розпочалася. Папа Лев XIII наголошував, що бажає аби Василіанський чин відродився з Божою допомогою у своїй давній славі.

Добромиль 1893-1894 РР. Другий у першому ряді (зліво-направо) о. Андрей Шептицький.
Добромиль 1893-1894 РР. Другий у першому ряді (зліво-направо) о. Андрей Шептицький

Цікаво, що саме у стінах Добромильської обителі почався повний духовних подвигів шлях митрополита Андрея Шептицького. Сюди, до Добромильського новіціату, в травні 1888 р. молодий Роман Шептицький прибув у супроводі батьків.

Тих, кого цікавить детальніша інформація про Добромиль, запрошуємо відвідати рубрику “Радіо в гостях”, присвячену поїздці до Самбірсько-Дрогобицької єпархії, зокрема до монастирів у Добромилі та Лаврові.

 

Опубліковано у Інтерв’ю Коментарі | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.