До 140-річчя з дня народження Богдана Лепкого. Автор програми — Лідія Купчик. Редактор — Лідія Пуга.

1 зірочка2 зірочки3 зірочки4 зірочки5 зірочок Голосів: 2
Loading...
Богдан Сильвестрович Лепкий

Богдан Сильвестрович Лепкий

( розмір 5.97 MB )

9 листопада виповнилося 140 років з дня народження видатного українського поета, прозаїка, критика, видавця, перекладача, літературознавця, громадського діяча, художника і публіциста Богдана Лепкого.

Біографію поета розповідає Лідія Купчик

З–поміж визначних постатей національного руху кінця ХІХ — початку ХХ ст., імена котрих були під суворою забороною за часів радянського тоталітарного режиму, чи не найстаранніше й найпослідовніше викорінювали зі свідомості й пам’яті українців ім’я Богдана Лепкого. І це не дивно, адже його ніжна й сумна лірика не мала ніякого відношення до соцреалізму, що панував у тодішній літературі.

У своїх віршах Богдан Лепкий змальовував правдиві картини української дійсності з її подорожнім-голодом, що йде від села до села «стежкою попід плотами… держить в руках мужицьку кість і грізно зиркає очами». В історичних романах письменник відтворював найтрагічніші сторінки нашої історії, спонукаючи читача замислитися над питанням: «Хто такі українці?».

Він будив любов до свого народу — глибоку, розуміючу, жертовну. Саме він говорив, що задля України треба не тільки вмирати, а й жити. У 1916 році Богдан Лепкий видав збірку віршів, присвячену загиблим січовим стрільцям. Це могутній реквієм тим, хто віддав життя за волю України. Знаючи все це, ідеологи від літератури раз і назавжди заборонили друкувати твори Лепкого. Письменник отримав ярлика буржуазного націоналіста, поета песимізму й зневіри, навіть фашиста, через те, що під час війни жив в окуповані гітлерівцями Польщі.

І от після більш як півстолітнього замовчування його ім’я та творчий доробок повернули українському народові.

Кожен може знайти в творчості цього поета щось для себе, близьке саме йому. Цікаво, що пісні на слова Богдана Лепкого є в репертуарі виконавців дуже різних за часом і стилем. У програмі Радіо «Воскресіння» звучали фрагменти пісень на слова поета у виконанні Квітки Цісик, квартету «Явір», вокальної формації «Пікардійська терція», Миколи Гнатюка та гурту «Океан Ельзи».

Пропонуємо Вашій увазі переглянути з мережі youtube декілька відео з піснями на вірші Богдана Лепкого.

І ось таке опрацювання віршів Лепкого бардом Володимиром Пастушком – також є цікавим!

 

Опубліковано у Авторські програми, Літературна сторінка | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.