1 грудня – день солідарності з хворими на ВІЛ СНІД.

1 грудня - день солідарності з хворими на ВІЛ/СНІД.

1 грудня - день солідарності з хворими на ВІЛ/СНІД.

( 6.37 MB ) 1 грудня – день солідарності з хворими на ВІЛ СНІД

1 грудня світова спільнота відзначає День солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.
Гостями нашої студії є старший соціальний працівник Львівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ СНІД (ЛЖВ) Віталій та наш позаштатний кореспондент Лідія Ковальська

Уперше день День солідарності з ВІЛ-позитивними людьми відзначався у 1988 році. Саме в травні 88-го Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня було офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. А у 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ СНІД (ЛЖВ) виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІДом» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантності суспільства до людей, які живуть з ВІЛ CНІД.

Чому перше грудня оголошено днем солідарності з ВІЛ-позитивними людьми?

Окрім фізичних проблем: болю, депресії, ця хвороба спричинює ряд гострих соціальних проблем для хворого – дискримінація та ізоляція у суспільстві, труднощі з працевлаштуванням, криза родинних та товариських зв’язків. Щойно почувши абревіатуру ВІЛ СНІД люди відвертаються, відчуваючи неприйняття та агресію, переконані, що людина заслужила таку хворобу, і що це – кара за її гріхи. Але чи є хто з нас “без гріха”, щоб кидати камінь у ближнього?

Людина з ВІЛ СНІД має право на фахову інформацію, яку не завжди отримує, на безкоштовну медичну допомогу, яку не завжди надають, на захист своєї приватності, яку часто порушують, та на пошану у суспільстві. Нерідко хворий на ВІЛ СНІД залишається наодинці зі своєю хворобою. Попри те, що з такими людьми можна повноцінно спілкуватися, не сахаючись їх як чуми.

Адже, як говорив Папа Римський Іван Павло ІІ: “Бог любить усіх, без вирізнення, без обмежень… Він любить і тих з вас, хто хворіє і тих, хто страждає від СНІДу. Він любить друзів та родичів тих, хто хворіє і тих, хто турбується про них. Він любить всіх безумовною та вічною любов’ю”.

Так само повинен вважати кожен християнин. Обов‘язком віруючого є нести ту божественну любов у щоденне життя: подачею руки, привітною усмішкою, створенням для ВІЛ-позитивних рівних та безпечних умов для праці та відпочинку, забезпеченням їх необхідними ліками та увагою.

 

Опубліковано у Суспільне служіння | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.