Підсумки проекту «Відповідь на кризу переселенців в Західній Україні: підготовка до зими»

З 17 листопада 2014 року по 31 липня 2015 року Благодійний фонд «Карітас – Львів УГКЦ» виконував проект «Відповідь на кризу переселенців в Західній Україні: підготовка до зими». Проект також здійснювався у Івано-Франківську, Коломиї, Сокалі, Дрогобичі, Карітасі Волині.

Надавалась допомога переміщеним особам з тимчасово окупованої території України Автономної Республіки Крим та з районів проведення антитерористичної операції на Луганщині та Донеччині. Допомогу отримували ті, хто особливо потребує: вагітні жінки, самотні матері; багатодітні сім’ї, вдови, сироти, пенсіонери, люди з особливими потребами (інваліди І-ІІ групи, поранені, полонені). Загалом допомога була надана близько 800 найбільш потребуючим особам на суму понад 1 000 000 гривень. Фінансово підтримували переселенців також благодійники із Чехії і Словаччини.

«Карітас – Львів УГКЦ» надавав вимушено переселеним особам часткову компенсацію на проживання, матеріальну гуманітарну допомогу, психологічну підтримку та соціально-правовий супровід.

Нові та вживані речі у хорошому стані, зокрема, одяг і взуття, жертвували мешканці Львівщини. 270 сімей отримали гуманітарну допомогу вагою близько 760 кг. Взуття, постільну білизну, рушники та ін. вагою 492 кг надав також благодійний фонд «Милосердя Ходорівщини». Також взимку переселенці мали можливість отримати калорифери, предмети гігієни.

За час дії проекту тричі роздавались продуктові набори, на які було потрачено понад 46 000 гривень. У набір входили макарони, борошно, гречка, рис, цукор, олія та рибні консерви.

У грудні 2014 року було проведено соціальну акцію «Святий Миколай дітям зі Сходу»: дітки писали листи та малюнки, всі отримали бажаний подарунок.

30 000 грн. було зібрано при львівській парафії св. Йосафата на потреби лікування. 4 інвалідних візки Карітас виділив для осіб з обмеженими можливостями пересування.

Діти переселенців взяли участь в ознайомчій поїздці у Жовкву та у Крехівський монастир. Також вимушені переселенці навчались на безкоштовному тренінгу «Як організувати власну справу?».

З вимушеними переселенцями працювали два психологи. Надавались індивідуальні консультації дорослим і дітям, проводилась робота у тематичних групах, зокрема, на тему відповідального батьківства. У Львові було надано 43 індивідуальні консультації дітям, 199 -дорослим, групових консультацій з дітьми – 27, з дорослими – 51.

Також надавалось сприяння у соціально-правовій адаптації, зокрема, допомога у пошуку працевлаштування та виробленні документів, скерування до державних органів та інших організацій, які надають фахові послуги.

Директор львівського Карітасу о. Андрій Сенейко планує продовжувати допомагати вимушено переселеним особам, але поміч скеровуватиметься тим, хто її вкрай потребує – в основному на лікування і продуктове забезпечення.

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.