«Під час паломництва до Фатіми молитимемося за мир для нашої Батьківщини», – владика Богдан (Дзюрах)

5–18 серпня відбудеться Проща миру до Фатіми, Люрда й інших марійських місць в Європі. Владика Богдан (Дзюрах) поділився думками щодо місії цього паломництва з о. Любомиром Яворським, керівником Патріаршого паломницького центру.

Прагнемо вкотре відновити акт посвяти нашого народу і кожного мешканця нашої землі під Покров Пресвятої Богородиці. Хочемо заново усвідомити, що ми Божі діти і діти Діви Марії, доля яких безнастанно перебуває в руках всемогутнього та люблячого Отця Небесного. Цим паломництвом виражатимемо нашу віру в силу цієї Божої любові, а водночас – випрошуватимемо миру для нашої многостраждальної Батьківщини.

Знаємо, що ще князь Ярослав Мудрий віддав нашу Батьківщину під материнський покров Діви Марії. Упродовж усієї своєї історії наш народ відчував її заступництво й опіку. Ми твердо віримо, що й сьогодні Мати Божа, яку в народі називають Царицею миру, змилосердиться над стражданнями своїх дітей і випросить у свого Сина, нашого Господа Ісуса Христа, такого довгожданого миру і благословення для нашої землі.

Проща – це час молитви. То ж огортатимемо молитвою всіх, кого носимо у своїх серцях і думках. Молитимемося за воїнів: тих, котрі перебувають на передовій, захищаючи нашу землю від новітнього агресора, і тих, котрі були поранені. Молитимемося також за ув’язнених, полонених, зниклих безвісти. Прагнемо молитися за родини загиблих, які мають на душі тінь жалоби і смутку через передчасну втрату своїх рідних та близьких. Бажаємо також молитися за тих, хто втратив помешкання і змушений покинути рідні краї, переселитися в інші регіони України або й взагалі виїхати як біженець за межі Батьківщини.

Пресвята Богородиця знає смуток, надії та потреби кожної людини. Своїм люблячим материнським поглядом Вона оберігає кожного, де би він не був: у своїй домівці, на фронті, в таборі біженців, у в’язниці чи в полоні. Власне, ми хочемо молитися за всіх цих людей, щоби вони відчули на собі Божу опіку і заступництво Діви Марії, яке визволяє, лікує рани, спасає від загрози, потішає у скорботі.

Маємо тверду надію, що наша молитовна присутність у Фатімі спричиниться не тільки до Божого захисту нашої рідної землі, але й до навернення й переміни сусіднього російського народу. Молитимемося, щоб цей народ та його керівники не були джерелом агресії, причиною болю, трагедії, нещастя і війни для своїх сусідів. Проситимемо, аби, навернувшись, цей народ став народом Божим, щоб і на нього зійшла Божа благодать, Боже спасіння і вони перемінили його.

При цій нагоді прагну сердечно запросити до участі в паломництві усіх, хто має таку можливість і бажання, а всіх вірних нашої Церкви закликаю надалі вірно тривати у молитві до Пресвятої Богородиці про мир та Боже благословення для нашої Батьківщини і для всього українського народу. Наше паломництво до миру, справедливості, гідності дітей Божих триває неустанно, де б ми не були.

Дізнатися деталі паломництва до Фатіми можна на сайті Патріаршого паломницького центру УГКЦ >>> http://goo.gl/CyZeDq, або за телефонами в Києві: (044) 279 19 20, (096) 330 96 79 та Львові: (096) 858 27 57, (063) 075 00 30

Патріарший паломницький центр УГКЦ

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.