Омелян Коваль нагороджений державною відзнакою Королівства Бельгія

Надзвичайний і Повноважний Посол  Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс 24 лютого у Львові вручив активному громадсько-політичному діячеві української діаспори в Бельгії Омеляну Ковалю Орден Леопольда II, бельгійське звання «офіцер Ордена Леопольда Другого».

«У Вашому житті були дуже важкі моменти, які Ви пережили з великою гідністю, силою волі та патріотизмом. Це викликає у нас велику пошану. Ви і далі будете зв’язковим між Бельгією та Україною», – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол, звертаючись до Омеляна Коваля.

Син Омеляна Коваля – Зенон Коваль наголосив: «Батьки завжди мріяли повернутися на Батьківщину та жити у незалежній Україні. Ми дуже радіємо, що вони зараз живуть у Львові».

Нагадаємо, що Орден Леопольда II – державна нагорода Королівства Бельгія. Заснований 24 серпня 1900 королем Леопольдом II.  У 1908 році введений до складу бельгійської нагородної системи. Орден вручається військовослужбовцям та цивільним особам, бельгійцям і іноземцям за заслуги перед монархом і як знак його благовоління.

Омелян Коваль — активний громадський діяч, член проводу Організації українських націоналістів (ОУН). Саме він 1941 року організовував проголошення в місті Долині на Івано-Франківщині Акта відновлення Української держави. Найважчою ж сторінкою його біографії, котра перегорнулася з гестапівським арештом 15 вересня 1941-го, стало поневіряння в тюрмах і в’язницях — у Станиславові, «На Лонцького» у Львові, «Монтелюпіх» у Кракові, а надто ж — у концентраційному таборі в Аушвіці, в якому перебував два з половиною роки під №49730 в одному списку «Бандера-группе» з молодшим братом Степана Бандери Василем.

Після Другої світової війни став активним громадсько-політичним діячем української діаспори в Бельгії. Він очолював різні утворення української діаспори в Бельгії, в тому числі й Український допомоговий комітет та Головну раду тамтешніх українських громадських організацій.

Підсумовуючи свою 55-літню керівну громадську працю в Українському допомоговому комітеті О. Коваль видав  «Ювілейний альманах УДК 1945-2005» з нагоди 60-ліття від створення комітету.   У 2013 році разом з дружиною Іванною повернувся на Україну. Мешкає у Львові.

http://loda.gov.ua/

 

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.