Зречення з уряду єпископа-помічника Донецько-Харківського екзархату УГКЦ

У п’ятницю, 25 жовтня 2013 р. у Ватикані повідомлено про те, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, повідомивши про це Апостольську Столицю, прийняв зречення уряду, яке подав єпископ-помічник Донецько-Харківський преосвященніший владика Василь Ігор Медвіт, ЧСВВ, титулярний єпископ Адріяни, згідно з 210 кан. Кодексу Канонів Східних Церков.

Владика Василій Медвіт народився 23 липня 1949 р. у м. Перемишлі, Польща. У 1978 році вступив до Василіянського Чину святого Йосафата. Здобувши філософсько-богословський вишкіл у Римі, 31 травня 1984 р. отримав пресвітерські свячення з рук блаженного Івана Павла II.

Упродовж 1984-1986 рр. о. Василій виконував служіння віце-ректора Папської української Колегії св. Йосафата в Римі, згодом душпастирював у Польщі. У січні 1989 р. призначений Протоігуменом Василіянської віце-провінції Покрови Пресвятої Богородиці у Польщі.

У березні 1994 року о. Василя призначено єпископом-помічником Львівським УГКЦ, і 12 липня того ж року в архикатедральному соборі св. Юра у Львові він отримав єпископські свячення із рук Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського. Від 1997 року владика очолював Києво-Вишгородський екзархат УГКЦ, аж до відновлення Київської архиєпархії у зв’язку з перенесенням до Києва осідку Глави УГКЦ у грудні 2004 року. З того часу владика Василій служив куріяльним єпископом Глави УГКЦ, а 17 березня 2009 р. у Ватикані повідомлено про те, що Блаженніший Любомир Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, за згодою Синоду Єпископів УГКЦ, звільнив його від цих обов’язків та перевів на служіння до Донецько-Харківського Екзархату УГКЦ, призначивши єпископом-помічником.

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.