Зіставлення думок, дискусія та молитва – спосіб розв’язання конфліктів у Церкві. На молитві «Царице Неба» з Папою Франциском 18 травня 2014

Плітки, заздрості, завидющість не ведуть до згоди, одностайності та миру, а конфліктні ситуації у Церкві слід вирішувати шляхом «зіставлення думок, дискусії та молитви», – на цьому наголосив Папа Франциск у неділю 18 травня 2014 р., перед проказуванням молитви «Царице неба» з десятками тисяч прочан, які опівдні забрались на площі святого Петра у Ватикані. Він також окремо помолився за населення Балканів, які постраждало внаслідок сильної повені та згадав беатифікацію мученика за віру, єпископа Антона Дурковічі, яка відбулась у суботу в Румунії. Цей ревний і мужній пастир зазнав переслідувань румунського комуністичного режиму і 1951 року помер у в’язниці з голоду та спраги.

Посилаючись на літургічне читання з Діянь Апостолів, Святіший Отець звернув увагу на те, що вже у первісній Церкві виникнули непорозуміння, напруження та незгоди. «Життя приносить із собою конфлікти, а проблема полягає в тому, як їх вирішувати, – сказав він. – До того часу єдності християнської громади сприяла приналежність до однієї етнічної групи та до тієї самої юдейської культури. Але коли християнство, яке за волею Ісуса було призначене для всіх народів, відкрилось на грецьке культурне середовище, ця однорідність почала губитись і виникли перші труднощі. Вкралось незадоволення, з’явились скарги, поголоски про фаворитизми та нерівне ставлення. Таке стається і в наших парафіях!» – зауважив Папа.

Декому здавалось, що у наданні допомоги, яка уділялась бідним, вдовам та сиротам, надавалась перевага християнам єврейського походження. Зустрівшись з конфліктом, апостоли взяли ситуацію в свої руки: вони зібрали всю громаду, щоб обговорити це питання. Зібрали всіх. Адже проблему не можна вирішити, роблячи вигляд, що вона не існує! Апостоли, на думку Святішого Отця, прийняли правильне рішення, розпочавши відкритий і чесний діалог між пастирями та вірними. В результаті апостоли прийняли рішення розділити обов’язки. Вони присвятять себе молитві й служінню Слову, а семеро дияконів, мужів чесних, що користувались доброю репутацією, сповнених Духом святості та мудрості, займуться служінням убогим.

І, таким чином, від незадоволення, нарікань, поголосок про фаворитизм та нерівність вони прийшли до єдиного рішення. Конфлікти у Церкві вирішаються саме так – зіставленням думок, дискусією та молитвою, знаючи, що плітки та заздрості ніколи не ведуть до згоди, одностайності й миру. Також Cвятий Дух увінчав це порозуміння, а це дає нам збагнути, що коли ми дозволяємо, щоб нами керував Святий Дух, то Він веде нас до одностайності, єдності і пошани різних дарів та талантів інших людей.

«Чи ви добре зрозуміли? – звернувся Папа Франциск до зібраних на площі вірних. – Ніяких пліток, заздрості, завидущості! Нехай Пречиста Діва Марія допоможе нам бути слухняними Святому Духові, щоб ми вміли поважати одні одних і дедалі глибше єднатись у вірі та милосердній любові, з серцем, відкритим на потреби братів».

А після проказування молитви «Царице неба» Вселенський Архиєрей закликав молитись за населення Балканів, зокрема Сербії, Боснії і Герцеговини, де внаслідок сильної повені вже загинуло понад 40 людей, і яке тепер величезних труднощів. «Ввіряючи Господеві жертви стихійного лиха, – сказав Папа, – висловлюю особисту близькість до тих, хто переживає тепер горе та нестатки».

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.