Заява колективу Івано-Франківської теологічної академії УГКЦ стосовно ситуації в Україні у справі протистояння між владою і народом на Євромайдані

Події останніх тижнів змушують нас, спільноту ректорату, викладачів, працівників і студентів Івано-Франківської теологічної академії, звернутися із закликом до політиків, урядовців, студентів та громадськості України і висловити наше засудження будь-яких дій, котрі спрямовані на придушення демократії громадянського суспільства в нашій державі. За останні тижні ми стали свідками антигуманних методів боротьби влади з власним народом, кровопролиття та переслідування людей, котрі мирно висловлюють бажання більшості громадян, ми стали свідками злочинів проти гідності людини та паплюження моральних і суспільних цінностей, на засаді яких базується кожна цивілізована держава.

Ми засуджуємо всі форми насильства, вчинені над нашими співгромадянами. Ми засуджуємо репресії, спрямовані проти студентів, працівників засобів масової інформації, працівників державних установ та бізнесменів. Висловлюємо нашу солідарність і підтримку з людьми, котрі на Євромайдані обстоюють загальнолюдські цінності та висловлюють прагнення всього народу до кращого майбутнього. Ми підтримуємо заяви та дії Всеукраїнської ради Церков, Синоду Єпископів УГКЦ, Українського католицького університету та інших громадських організацій і установ, котрі висловлюються за мирне та демократичне вирішення ситуації, що склалася. Серед пріоритетів вважаємо необхідним повне перезавантаження чинної влади на усіх рівнях; недопущення зміни євроінтеграційного курсу; здачі національних інтересів в бік інтеграції в Митний Союз та економічно-політичного узалежнення від північних сусідів.

Закликаємо всіх не бути байдужим до власного майбутнього та майбутнього наших дітей, дослухатися до голосу мудрості глав християнських церков України і об’єднатися для захисту своїх конституційних прав та свобод, а також виступити проти насилля та терору, котрий може спалахнути та захлинути нашу державу. Закликаємо всіма силами долучитися до мирної боротьби за утвердження християнських моральних цінностей та громадянських прав, які лежать в основі правової та демократичної держави і благополуччя  різних верст населення України.

Колектив Івано-Франківської теологічної академії УГКЦ
Івано-Франківськ, 11 грудня 2013 року

http://news.ugcc.org.ua