Захищати право батьків виховувати дітей згідно із власними переконаннями. Папа Франциск до учасників Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи

Потрібно захищати невід’ємне право батьків виховувати дітей і давати їм освіту згідно із власними моральними та релігійними переконаннями ствердив Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю 3 жовтня 2014., учасників Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи, яка триває у Римі від 2 до 4 жовтня, а темою дебатів є «Сім’я і майбутнє Європи».

Святіший Отець звернувся до єпископів Європи із закликом бути пастирями, близькими до народу і уважними до людських потреб, наголошуючи на складній сучасній ситуації в Європі та викликах, які стоять перед Церквою. Папа окремо підкреслив, що католицька Церква повинна відзначатись рухом, яких виходить від центру і прямує до периферій, щоб мужньо, без недовір’я, з апостольською відвагою виходити назустріч кожній людині. «Скільком братам і сестрам, скільком ситуація і обставинам, навіть і найважчим, потрібно світло Євангелія! – ствердив Вселенський Архиєрей. – Дуже важливо, щоб Пастирі та родини трудились спільно, в дусі покори та щирого діалогу, щоб парафіяльні громадам стали «сім’єю сімей». Співпраця між пастирями та родинами поширюється також і на ниву освіти. Необхідно підтримувати батьків у відповідальності виховувати дітей, захищаючи їхнє невід’ємне право давати їм виховання та освіту, які вважають найвідповіднішими. Насправді, й батьки надалі залишаються першими й головними вихователями своїх дітей, тому мають право виховувати їх згідно із своїми моральними й релігійними принципами».

Святіший Отець звернув до єпископів Європи заклик бути «пророчим голосом у суспільстві, особливо там, де процес секуляризації, який охопив європейський континент, дедалі більше намагається відсунути на узбіччя розмову про Бога».

Пригадаємо, що Україну в Раді представляють три ієрархи: Глава Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Блаженніший Святослав Шевчук, Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Мєчислав Мокшицький та Єпарх Мукачівський Мілан Шашік.

Текст із сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.