ВРЦіРО: «І влада, і опозиція, і громадські активісти мають припинити насильство та сісти за стіл переговорів»

Члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій принципово засуджують силові дії, що ведуть до ескалації конфлікту та закликають усіх учасників конфлікту в Україні сісти за стіл переговорів.
Про це йдеться у Зверненні від ВРЦіРО, оприлюдненому сьогодні, 22 січня, у День Соборності України. У цей день, як мовиться у документі, в Україні триває протистояння, яке останніми днями, на жаль, набуло гострого силового характеру. У центрі Києва відбулися сутички між мітингувальниками та міліцією, внаслідок чого сотні людей дістали поранення. Фактично, країна опинилася на межі громадянської війни.

«Усі сторони протистояння мають усвідомити свою відповідальність за збереження єдиної соборної Української держави та розпочати конструктивний діалог з метою подолання суспільно-політичної кризи. Сподіваємося, що сьогоднішнє свято Соборності і свободи України допоможе знайти дорогу до примирення та порозуміння між владою і народом, між різними політичними силами та громадянським суспільством», – ідеться в документі.

Члени ВРЦіРО закликають берегти територіальну цілісність України та рішуче відкидати будь-які ідеї сепаратизму чи розділення Батьківщини. «Бо ми – один народ! Необхідно виявляти братерську та сестринську любов до співвітчизників, незважаючи на походження, мову, релігію тощо. Розпалювання ж ненависті до людини через етнічні та релігійні відмінності є неприпустимим», – наголошують представники Церков і релігійних організацій.

Члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, які відмінні між собою за конфесійною, релігійною і навіть етнічною приналежністю, закликають також усіх віруючих громадян нашої соборної держави до молитви за єдність, порозуміння, мир та гідне майбутнє народу України. «Ми готові сприяти початку конструктивного діалогу», – запевняють у ВРЦіРО.

Департамент інформації УГКЦ

Додаток:

Звернення
Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з нагоди Дня Соборності та свободи України

День Соборності та свободи України – це особливе свято, яке не лише нагадує нам про непорушну єдність усіх Українських земель в незалежній вільній Державі, але й символізує єдність українців в різноманітності думок, поглядів та підходів до творення нашого майбутнього.

Сьогодні в Україні триває протистояння, яке останніми днями, на жаль, набуло гострого силового характеру. У центрі Києва відбулися сутички між мітингувальниками та міліцією, внаслідок чого сотні людей дістали поранення. Фактично, країна опинилася на межі громадянської війни.

Церкви та релігійні організації України принципово засуджують силові дії, що ведуть до ескалації конфлікту. Сьогодні і влада, і опозиція, і громадські активісти мають припинити насильство та сісти за стіл переговорів. Усі сторони протистояння мають усвідомити свою відповідальність за збереження єдиної соборної Української держави та розпочати конструктивний діалог з метою подолання суспільно-політичної кризи. Сподіваємося, що сьогоднішнє свято Соборності і свободи України допоможе знайти дорогу до примирення та порозуміння між владою і народом, між різними політичними силами та громадянським суспільством.

Ми закликаємо берегти територіальну цілісність України та рішуче відкидати будь-які ідеї сепаратизму чи розділення нашої Батьківщини, бо ми – один народ! Необхідно виявляти братерську та сестринську любов до співвітчизників, незважаючи на походження, мову, релігію тощо. Розпалювання ж ненависті до людини через етнічні та релігійні відмінності є неприпустимим.

Ми, члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, відмінні між собою за конфесійною, релігійною і навіть етнічною приналежністю, закликаємо усіх віруючих громадян нашої соборної держави до молитви за єдність, порозуміння, мир та гідне майбутнє народу України. Ми готові сприяти початку конструктивного діалогу.

Боже, великий, єдиний, нам Україну храни!

За дорученням головуючого у ВРЦіРО

Митрополит Бориспільський і Броварський,
Керуючий справами Української Православної Церкви

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.