Папа Франциск: як Пречиста Діва Марія, дозвольмо, щоб Бог прямував поруч із нами

У понеділок 8 вересня 2014 р., коли за григоріянським календарем Церква відзначає празник Різдва Пресвятої Богородиці, під час ранішньої Святої Меси, відправленої у ватиканській резиденції «Дім святої Марти», Папа Франциск заохотив до того, щоб вдивляючись у життя Пречистої Діви Марії, ми самі собі поставили запитання: чи ми дозволяємо, щоб Господь прямував поруч із нами?

Святіший Отець зосередив свої думки над створенням світу та дорогою, якою Господь Бог прямує разом із нами в історії. Він звернув увагу на те, що читаючи старозавітню книгу Буття, декому може здаватись, що Бог був магом, який користується «чарівною паличкою».Але, підкреслив Папа, це не так! Господь Бог не є магом, а Творцем! Створюючи світ, Господь наділив усе сотворене внутрішніми законами, щоб усе розвивалось, доходячи до повноти. Бог обдарував всесвіт автономією, а не незалежністю.

Шостого дня, створюючи людину, Бог надів її іншою автономією, яка є свободою, вчиняючи її відповідальною за сотворений світ, даючи їй володіння над світом, щоб вона його розвивала і, таким чином, дійшла до повноти часів, а нею є воплочення Божого Сина, адже за словами святого Павла, всі ми «призначені бути подібними до образу Сина». Саме це є дорогою людства, дорогою людини. Бог бажав, щоб ми були як Його Син і щоб Син був як ми.

Далі, коментуючи читання з Євангелії від святого Матея, в якому говорилось про родовід Ісуса Христа, Святіший Отець підкреслив, що в ньому згадані як святі, так і грішники, але історія прямувала вперед, бо Господь бажав, щоб люди були вільними. І хоч правда, що коли людина неправильно скористалась своєю свободою, Бог вигнав її з раю, однак, одночасно дав обітницю і Адам залишив рай із надією. «Грішник, непозбавлений надії!» – наголосив Папа.

Святіший Отець додав, що на своїй дорозі грішна людина не є самотньою. Бог її супроводить, бо Він є Богом, Який прямує із Своїми дітьми аж до повноти часів. Бог прямує поруч із праведними і з грішниками, поруч з усіма, щоб дійти до остаточної зустрічі людини з Богом.

Євангелія, мовив Його Святість, закінчує опис історії, яка тривала сторіччями, в маленькій місцевості, де жив святий Йосиф і Марія. «Бог великої історії є також і в історії маленькій, бо хоче прямувати з кожною людиною», – ствердив Папа. Він також наголосив, що Бог є також і терпеливим. Господь виявив цю терпеливість протягом багатьох поколінь, виявив до всіх людей, які зазнали благодаті, але також і скоїли гріхи. Господь Бог є терпеливим. Він прямує поруч із нами, бо хоче, щоб всі ми були на подобу Його Сина. Тому при сотворенні Він обдарував нас свободою, хоч і не неналежністю, Він аж до сьогодні прямує поруч із нами.
А згадуючи Різдво Пресвятої Богородиці, Папа Франциск закликав вдивитись у життя Пречистої Діви, вибраної стати Божою Матір’ю, і запитати самих себе, чи ми дозволяємо, щоб Господь прямував поруч із нами, нам допомагав, прощав, провадив до зустрічі з Ісусом Христом.

На закінчення Святіший Отець заохотив прославити Бога і покірно просити, щоб дав нам мир, мир серця, який тільки Він може дати, і який дає тільки тоді, коли ми дозволяємо, щоб Він прямував разом із нами.

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.