Владика Венедикт: «Ніхто не має права вирішувати нашу долю поза Україною»

Владика Венедикт (Алексійчук), Єпископ-помічник Львівський, 19 лютого 2014 року взяв участь у міжконфесійній молитві за український народ на львівському Євромайдані. Після завершення Молебня до Пресвятої Богородиці він звернувся до громади, підкресливши, що сьогодні кожен в тій чи іншій мірі відповідальний за ситуацію, що склалась в нашій державі:«Ніхто не має права вирішувати нашу долю поза Україною, – зазначив єпископ, – Будь-який наш сусід, чи він є до нас прихильний чи ні. Але ми самі маємо відчути відповідальність. Відчути відповідальність кожен на своєму місці».
«Ми дуже хочемо зміни Президента, уряду, Верховної Ради, – продовжив владика, – але бачимо, як мало змінюємося ми самі, як ми допускаємо в своєму житті багато нечесності, неправдивості, гріховності».

Далі проповідник застановився над питанням, чому Господь зсилає на наш народ таке довге і важке протистояння, допускає до невинних смертей: «Бог так вказує нам з однієї сторони, що ми самі маємо прикладати зусилля і старання перебирати владу мирно без будь-яких погромів». Єпископ застеріг від застосування сили та насилля, пригадавши, що зло завжди породжує зло.

Насамкінець владика Венедикт закликав зберігати мир, спокій і надію на Господа та запевнив, що Всевишній допоможе: «Бог довірив нам Україну. Бог вірить і довіряє нам. Будьмо відкриті на цю довіру до Бога і Бог нам допоможе!Бог нам в допомогу!». Такими словами завершив свій виступ Єпископ-помічник Львівський.

Після завершення Молебня до Пресвятої Богородиці священнослужителі звершили Панахиду за невинно убієнних впродовж конфлікту та виконали спільно з громадою молитовний гімн України, а згодом і національний.
http://www.ugcc.lviv.ua/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.