Владика Василь (Івасюк): «Призначення нових єпископів – успіх!»

Владика Василь (Івасюк) в інтерв’ю для департаменту інформації УГКЦ поділився  думками стосовно свого призначення Єпархом Коломийсько-Чернівецьким, що було оголошено 13 лютого 2014 року у Ватикані. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), за згодою Синоду Єпископів УГКЦ та порадившись з Апостольською Столицею, створив Кримський екзархат УГКЦ, виокремивши його з Одесько-Кримського екзархату, а Екзарха Одесько-Кримського Василя (Івасюка) призначив Єпархом Коломийсько-Чернівецьким УГКЦ.

Владика Василь із травня минулого року, після раптової смерті владики Миколи (Сімкайла), виконував обов’язки Адміністратора Коломийсько-Чернівецької єпархії.

За словами владики сьогодні у Коломийсько-Чернівецькій єпархії 245 священиків. Пріоритетні ділянки – праця з дітьми, молоддю та катехизація. Владика зазначив, що «Церква потребує осіб, які б мали покликання до богопосвяченого життя – монахів, людей, які повністю віддаються Церкві». Потрібні ченці  у Чернівецькій області, в Коломиї, Верховині. «Зараз є лише один чоловічий монастир Студійського уставу в Дорі (Яремче)».

Владика Василь вважає, що кожна область, особливо на Сході і Півдні України, повинна мати хоча б одного єпископа. «Скажімо, в Одеській області щонайменше 10 тисяч вірних греко-католиків. Це за офіційними даними. За Сталіна туди перевезено людей з 55 сіл із Західної України. Там є наші студенти, військові, люди, які взагалі не ходять до будь-якої церкви. Тут є надзвичайно багато праці для нашої Церкви. Я б прирівняв Одещину до кількох областей Галичини. Дай Боже, аби наша Церква призначила хоча б по одному єпископу в кожній області».

На думку владики Василя, єпископські призначення завжди важливі: «Адже там, де є єпископ, збираються люди, гуртується народ, проповідується Слово Боже. А особливо в цей час, коли багато людей стоять на Майдані і потребують вирішення духовних проблем. На мій погляд, призначення нових єпископів – успіх!».

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.