«Владика Борис знову залишає все і йде за Христом», – Глава УГКЦ під час aрхиєрейської хіротонії Владики Бориса (Ґудзяка)

«Ми дякуємо Богові за те, що постать Патріарха Йосифа (Сліпого) зворушила серце унікального юнака… З самопосвятою і самопожертвою Владика Борис ішов тією дорогою, яку Патріарх йому ознаменував. Відомо, що Патріарх залишив все і протягом своєї земної мандрівки роздавав те, що мав, а найбільше він роздавав надію безнадійним, віру тим, що її не мали або її втратили. Так і життєва дорога Владики Бориса – ніщо інше, як намагання роздати все бідним і йти за Ісусом Христом», – сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 26 серпня 2012 року  в архикатедральному соборі Святого Юра, що у Львові, під час архиєрейської хіротонії Владики Бориса (Ґудзяка).

На початку проповіді Блаженніший Святослав привітав усіх, хто прибув на торжество з України і всього світу. Він сказав про те, що кожна молода людина в певний час усвідомлює, що мусить покинути батьківську домівку і знайти свою дорогу в житті. На думку Предстоятеля Церкви, сьогодні молоді люди шукають університету, який би дав їм добру путівку в життя. В часи земного життя Ісуса Христа таким університетом був Добрий Учитель, який сам ішов тою дорогою і вів за собою своїх мучеників і учнів.

«Щоб увійти в життя вічне, потрібно позбутися людської певності. Ми ввійдемо в це життя лише тоді, коли з відкритими порожніми руками приймемо Того, хто є Дорогою, Істиною та Життям, і підемо за Ним», – сказав проповідник.

Глава Церкви пригадав те, як майже 20 років тому Владика Борис приїхав до України, щоб зберегти пам’ять підпільної Церкви. Він годинами проводив інтерв’ю із свідками переслідуваної Церкви для того, щоб зібрати цю пам’ять і її передати іншим. «Сьогодні, під час цієї хіротонії, Господь Бог підсумовує все ваше дотеперішнє життя і хоче зробити з вас провідника у життя вічне усіх тих, хто піде за вами», – зауважив Блаженніший Святослав, звертаючись до Владики Бориса.

Предстоятель Церкви подякував нововисвяченому єпископові за невтомну клопітку працю в Україні, зазначаючи, що Український католицький університет завжди буде пов’язаний із його особою. Як підкреслив Першоієрарх Церкви, ця хіротонія «дарована Богом у цікавий момент». «Цими днями ми святкуватимемо 20-ту річницю повернення до собору Святого Юра нетлінних останків Патріарха Йосифа (Сліпого), постать якого сьогодні є взірцем справжнього єпископа. Він показав, що єпископ має бути тим, хто відкриває двері життя вічного і провадить усіх тих, кого Господь йому доручає. Щоб стати таким, потрібно відректися себе самого, взяти свій хрест і йти за Учителем», – сказав Глава УГКЦ.

Наприкінці Божественної Літургії Блаженніший Святослав подякував матері Владики Бориса «за доброго сина УГКЦ» і присутнім членам його родини та друзям.

«Сьогодні УГКЦ радіє цією подією, адже ви знову залишаєте все і йдете за Христом. Ви станете особливим членом Синоду Єпископів УГКЦ, нашим багатством, який ми будемо завжди цінувати; ми користатимемо з усього того доброго, що Бог через вас нам хоче сказати. Ви вкажете двері до вічного життя тим вірним УГКЦ у Західній Європі, які вбачатимуть у вас нового учителя і підуть за вами. Нехай Патріарх Йосиф буде для вас взірцем єпископського служіння так, як він завжди був для вас взірцем велетня Христової Церкви», – завершив Предстоятель УГКЦ.

З вітальним словом виступив також Апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон. У своїй промові він подякував присутнім членам духовенства за можливість спільно молитися і співслужити Божественну Літургію з нагоди архиєрейської хіротонії Владики Бориса, «заслуженого і знаного за роки його праці в УКУ», наголошуючи, що українська діаспора може пишатися тим, що УГКЦ отримала такого єпископа.

Повідомляємо, що 27 серпня 2012 року в церкві Блаженних новомучеників УГКЦ, що у Львові, Владика Борис (Ґудзяк) відслужить першу Архиєрейську Божественну Літургію.

 

Департамент інформації УГКЦ

20:28 26.08.12 20:28 <-Назад <-Назад до: Новини / Прес-релізи


Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.