Владика Богдан (Дзюрах) УГКЦ узяв участь у молитві з нагоди Дня скорботи й пам’яті жертв війни 22.06.2012

Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду єпископів УГКЦ, сьогодні разом із представниками УПЦ КП, УАПЦ та РКЦ взяв участь у заходах, присвячених Дню скорботи й пам’яті жертв війни між Радянським Союзом і фашистською Німеччиною.

Представники конфесій спершу спільно з представниками влади поклали квіти на Пагорбі слави у Києві, а потім у Парку перемоги на лівому березі відбулася поминальна молитва за участю предстоятелів і представників християнських Церков України за всіх, хто загинув у роки Другої світової війни, та всіх, хто в той час віддав життя за волю України.

Молитву в Парку перемоги очолював Патріарх УПЦ КП Філарет.

Кожен із представників Церков в Україні виголосив коротке слово.

У Секретаря Синоду єпископів УГКЦ склалося враження, наче впродовж двох годин “побував у двох Українах – радянській Україні і просто Україні”. Шкода тільки ветеранів, які під час першої церемонії за участю влади, як йому здалося, “не відчули достатньої уваги й турботи з боку можновладців”, – зазначив Владика Богдан.

У спільній молитві представники Церков, зокрема, подякували Богові за Його силу й благодать, яка дозволила нашому народові вистояти у воєнних лихоліттях і в повоєнний час. “Дякуємо Тобі за дар миру і свободи, якими ми втішаємося нині на своїй землі. Дай нам мудрість пробачити нашим ворогам. Дай нам мудрість примирення і національної єдності”.

Департамент інформації УГКЦ

Додаток:

МОЛИТВА
В ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ
22 червня 2012 року Божого
Ваша Святосте,
Преосвященні Владики,
дорогі брати і сестри!

Щоразу, коли згадуємо якісь болючі, трагічні сторінки, які трапилися в нашому житті чи в історії нашого народу, нерідко почуваємося безпорадними. Не знаємо, як пояснити, як збагнути, як зрозуміти те, що відбулося. І це не дивно. Бо стаємо перед обличчям того, що Святе Писання називає misterium iniquitatis – таїнство беззаконня. Справді, зла не можна до кінця ані збагнути людським розумом, ані пояснити людськими словами. Та все ж важливим є не те, що зло в тій чи іншій іпостасі присутнє в людській історії, – набагато важливішим є той факт, що понад усім безміром зла, понад таїнством беззаконня існує інше таїнство, яке сильніше від усього зла, сильніше від самого пекла – таїнство Божої присутності в нашому житті, таїнство Божої любові. Тому в ті моменти, коли ми згадуємо ці болючі й трагічні події нашої історії, що відбулися понад 70 років тому, мабуть, найвідповіднішими будуть слова молитви, скеровані до Господа, щоб таїнство Його любові зцілило рани нашої історичної пам’яті та щоб подолало впливи зла, які ми й сьогодні відчуваємо в нашому житті. Тож занесімо до Господа нашу спільну молитву:

Всемогутній і вічний Боже, Владико людської історії і Отче наш Небесний! Прийми цю нашу нинішню молитву, що її творимо, згадуючи важкі випробування, які впали на наш народ 71 рік тому. Прийми до свого Царства душі невинно убієнних і всіх тих, хто впав жертвою агресії, окупації, ненависті, а також душі усіх тих, хто віддав своє життя за волю України.

Дякуємо Тобі, вселаскавий Боже, за Твою силу й благодать, яка дозволила нашому народові вистояти у воєнних лихоліттях і в повоєнний час.

Дякуємо Тобі за дар миру й свободи, якими ми втішаємося нині на своїй землі.

Навчи нас, Господи, розуміти уроки історії. Навчи нас пам’ятати, що в єдності – сила народу.

Дай нам, Господи, мудрість, щоб брат не воював проти брата, але щоб усі ми спільно обстоювали справжнє добро рідного народу та захищали права й гідність кожного співвітчизника.

Дай нам мудрість живої пам’яті про тих, хто ціною власного життя захищав рідний край від тоталітарних режимів.

Дай нам мудрість прощення нашим ворогам.

Дай нам мудрість примирення у нашому народі й мудрість національної єдності.

Благаємо Тебе, наш вселаскавий Господи, благослови, захорони й укріпи всіх тих, хто нині є слугами миру, єдності й правди.

А Ти, Пресвята Богородице, Царице української землі, покривай нас своїм Покровом і заступництвом! Амінь!

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.