Владика Богдан Дзюрах: Священик не повинен брати участі в передвиборчих заходах

У час передвиборчої агітації, коли нашу країну заповнюють білборди з гарними закликами, проходять зустрічі кандидатів із виборцями, мітинги тощо. Часто на такі заходи запрошують і священнослужителів. Трапляється, що кандидати намагаються використати авторитет Церкви у своїй передвиборчій агітації.

Проте священики не мають права брати участі ані в прямій, ані в непрямій агітації за певного кандидата чи політичну силу», – сказав владика Богдан (Дзюрах), адміністратор Патріаршої курії УГКЦ у коментарі для «Живого.ТВ».

На переконання єпископа, священик «не має права використовувати церковного амвону для пропагування певного кандидата». Крім цього, він не повинен брати участі в передвиборчих заходах. Бо, за словами владики Богдана, інколи навіть сама присутність священика розцінюється як підтримка Церквою певного кандидата. Загалом єпископ закликає священиків довіряти мудрості виборців і не маніпулювати їхніми релігійними почуттями під час виборів.

Однак, як зазначає владика Богдан, священнослужителі, як громадяни своєї країни, мають ті ж права, що й інші українці. «Священики мають право на особисту думку і на свій вибір. Проте вони несуть велику відповідальність, враховуючи довіру до них з боку вірян. Тому священнослужителі не мають права висловлювати свою позицію публічно чи приватно як єдино правильну», – пояснив єпископ.

Ми отримали тривожний сигнал про те, що один із кандидатів у Президенти України вже робив спробу підкупу наших священиків на Львівщині.

«Проте наші душпастирі рішуче відкинули цю корупційну пропозицію», – повідомив владика Богдан (Дзюрах), адміністратор Патріаршої курії УГКЦ у відеоблозі для «Живого.ТВ».

Продовжуючи свою думку, єпископ підкреслив, що така сумна інформація підтверджує актуальність Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній, що затверджена 63-ю сесією Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства 4 квітня 2014 року.

Владика Богдан звернув увагу на те, що часто під час виборчих перегонів «різко зростає» релігійність як кандидатів, так і певних політичних сил. Часто вони починають фінансувати різні паломництва.

«У цих зовнішніх побожних явищах прихована спроба маніпуляції авторитетом Церкви. Щоб уникнути цього, ми повинні пам’ятати, що організація молитовних заходів у передвиборчий період є прерогативою Церкви», – наголошує він, підкреслюючи, що священики з цього приводу  отримують вказівки від Глави УГКЦ і свого єпископа.

Проте, за його словами, не можна заборонити політикам, які переважно є віруючими людьми, просити про молитву за них чи брати участь у богослужіннях. Однак це потрібно робити в природний спосіб, щоб люди не відчували піару: «Ми закликаємо наших священиків не приймати прохання про окремі богослужіння (тільки за якогось кандидата чи політичну силу). Натомість у нас існує практика молитви за багатьох людей, до якої можна включити й ім’я певного кандидата».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.