Владика Богдан (Дзюрах): “Полеглі герої зупинили собою зло”

«Сьогодні наші серця сповнені болем, скорботою і молитвою. Ми сьогодні дивимося на обличчя наших побратимів, братів і сестер, перевірених любов’ю. Бо з любові до Бога і рідної землі вони віддали своє життя. Вдивляючись в обличчя наших земляків, запитуємо себе, яке завдання вони нам ставлять, який заповіт залишили». Про це сказав зі сцени Майдану владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, 23 лютого, у день жалоби за полеглими героями Майдну.

За словами владики, «перше, про що маємо пам’ятати і що зберегти в наших серцях, – вічну пам’ять, пам’ять про їхній геройський чин, про їхню жертву». «Бо вони не просто віддавали життя за черговий метр землі тут, на Майдані, – сказав архиєрей. – Вони віддавали своє життя за нас із вами. Вони зупинили зло на собі, аби те зло не торкнулося нас, бо ми знаємо, яке зло напосідалося на цілий український народ».

Вони зупинили зло найбільш цінним – власним життям. Не маємо права забути про це. Маємо пам’ятати про них і молитися не тільки в дні скорботи й жалоби, а постійно.

Друге, до чого вони нас закликають, сказав владика, – скерувати наш погляд до Бога, до Божого закону. «Бо вони зупинили зло на собі тільки тому, щоб перемогти зло в собі. Вони зробили свій свідомий вибір і стали на боці добра і правди. Тому сьогодні вони стоять по правиці Бога і нагадують нам, що тільки на фундаменті Божого закону можна збудувати країну, якою будемо пишатися, країну, гідну людини. Маємо звернутися з молитвою до Бога по мудрість для нових провідників українського народу, щоб вони цей Божий закон не занедбали. Бо біди, які впали на народ, були спричинені тим, що був знехтуваний Божий закон», – вважає єпископ.

Ми також маємо молитися, сказав владика Богдан, аби Господь зцілив рани наші, щоб зцілив рани болі родин, які втратили синів, батьків, годувальників, щоб Господь зцілив рани покалічених, поранених, які зараз у всіх куточках землі борються за своє життя.

Він переконує, що на почуття гніву і помсти в наших серцях не повинно бути місця.

Владика закликав не бути байдужими, бо байдужість убиває. «Мусимо бути солідарними з потребуючими людьми, з тими, які живуть у різних містах і селах України. Територія Майдану, територія правди, добра і справедливості та солідарності має поширитися всіює Україною», – наголошує єпископ.

Владика також звернувся до українців, щоб вони подякували міжнародній спільноті та українству всього світу, яке підтримувало українців. Окремо подякував лікарям з-за кордону, які прийняли на лікування наших поранених братів і сестер.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.