Владика Богдан (Дзюрах) на Соборі УГКЦ в Польщі: «Віра, сповнена діяльною любов’ю, дає нам спасіння і через нас притягує інших до Бога»

«Вдячний вам за вірність рідній Церкві та матірній землі… за ваші неустанні молитви за Україну та щедрі пожертви на різні потреби, за допомогу родинам загиблих на Майдані і в АТО, за сприяння в лікуванні поранених. Дякую за свідчення правди про події в Україні, яке дозволяє залучити до підтримки нашої спільної справи широкі верстви польського політикуму і суспільства», – про це сказав Владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої курії УГКЦ,Секретар Синоду єпископів УГКЦ, 2 жовтня 2014 року на відкритті Собору УГКЦ в Польщі.

На початку свого слова єпископ передав вітання та побажання успішної праці Собору від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Крім цього, владика Богдан, як  заступник Голови робочої групи з реалізації Програми розвитку УГКЦ на період до 2020 року «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», поділився кількома думками з приводу цієї Програми.

Він зазначив, що в Програмі розвитку, над якою триває праця вже п’ятий рік, йдеться не про планування, а радше  намагання «пізнавати Божу волю, Божі плани щодо нашої Церкви тепер і в цьому місці та шукати способів, щоб найкраще втілити ці Господні плани в нашому церковному і суспільному бутті». Тому, за його словами,  Синод Єпископів УГКЦ і від його імені вищезгадана робоча група не дають детальних рекомендацій щодо кожного регіону, де існують громади УГКЦ.  «Ми радше вказуємо основний напрямок, в якому рухається Церква, доручаючи місцевим церковним спільнотам попрацювати над конкретизацією завдань, що стоять перед нашою Церквою в певній країні, та пошуком найкращих способів здійснення цих завдань», – підкреслив він.

Промовець також пояснив і значення проведення даного Собору, який є  «дорадчим тілом для церковного проводу».

«Щоб послужити іншим, мусимо самі духовно обновитися, скріпитися. У цьому має нам допомогти програма «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Хочемо просити нашого Господа словами апостолів: «Господи, додай нам віри!», зроби її автентичною, міцною, щирою, а передовсім – діяльною любов’ю, бо лише така віра дає нам спасіння і через нас притягає інших до Тебе», – сказав владика Богдан.

Додамо, що 2-4 жовтня 2014 року в Перемишлі триватиме Собор УГКЦ Польщі на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Собор у Перемишлі є підготовкою до Патріаршого Собору УГКЦ на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», що відбудеться у вересні 2015 року в Івано-Франківську.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.