Відвідини Неаполя Папою від знаком святого Януарія

Наступною зупинкою Святішого Отця в Неаполі став катедральний собор, де Папа мав зустріч з місцевим духовенством, чернецтвом, семінаристами та богопосяченими особами. Були присутні також численні контемплятивні (затворницькі) монахині, які отримали окремий дозвіл у цей день залишити свої монастирі.

У катедральному соборі зберігається реліквіарій з кров’ю небесного покровителя Неаполя, святого Януарія, що жив у ІІІ сторіччі. Папа поцілував реліквіарій та поблагословив ним присутніх. Цим символічним жестом у місті, на вулицях якого з причини насильства та організованої злочинності пролилося чимало крові, Вселенський Архиєрей віддав шану іншій крові Неаполя, крові мученика, який віддав своє життя за Христа, сіючи зерна надії. У руках Святішого Отця повторилось чудо святого Януарія, коли засохла кров стає рідкою, немов свіжою, щойно пролитою. Це чудо повторюється три рази в році, а саме 19 вересня, в день пам’яті великомученика; 16 грудня, коли неаполітанці відзначають річницю чудесного збереження від виверження вулкана Везувію в 1631 році, що відбулося завдяки заступництву цього святого, і третій раз у суботу, перед першою неділею травня, коли припадає річниця перенесення мощей святого в Неаполь. Жителі Неаполя вірять, що коли кров святого стає рідкою, це добрий знак для міста. А ось коли чудо не відбувається, неаполітанці впевнені, що їх чекають важкі випробування. Так було, наприклад, в 1631 році, коли кров не ожила і почалась епідемія чуми, і в 1976 році, перед сильним землетрусом в Південній Італії.

У руках Папи Франциска кров розрідилась наполовину і Святіший Отць прокоментував цей факт, кажучи, що це означає, що треба докласти ще більше зусиль, навернутись ще більше, бо святий Януарій задоволений тільки наполовину.

Кардинал Крешенціо Сепе, Архиєпископ Неаполя, розповів Святішому Отцеві про наукові дослідження, проведені вченими, які підтверджують автентичність крові святого мученика.

Після зустрічі з духовенством Святіший Отець від’їхав до храму Ісуса, де зберігаються мощі святого лікаря Джузеппе Москаті. Там відбулась зустріч Папи з хворими, особами з особливими потребами, а на набережній Караччоло відбудеться остання подія душпастирського візиту Вселенського Архиєрея до Неаполю – зустріч з молоддю.

На зустрічі присутня також і численна українська громада не тільки Неаполя, але і всього регіону Кампанія. Українська громада на півдні Італії почала зростати у другій половині 90-х років минулого століття. У 1998 році, з ініціативи Блаженнішого Любомира та кардинала Мікеле Джордано, тодішнього Архиєпископа Неаполю, було надано храм для проведення богослужінь українською мовою. Першим священиком, який організував парафію та почав відправляти Служби Божі, був отець-доктор Іван Музичка з Риму. У травні 2001 р. капеланом для вірних УГКЦ в Неаполі та навколишніх містах і селах призначено отця Романа Войцеховського, а від 2003 року йому допомагає отець Іван Дуфанець. На даний час у південноіталійському регіоні Кампанія, центром якого є Неаполь, душпастирює коло десяти священиків УГКЦ.

Після завершення зустрічі з молоддю Єпископ Риму повернеться до Ватикану.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.