“Відвага та смирення – характеристики християнської проповіді” – Папа Франциск

У четвер, 25 квітня 2013 р., Папа Франциск очолив Святу Месу в каплиці «Дому Святої Марти» з нагоди літургійного спомину за новим стилем святого євангелиста Марка. З ним молилися члени Секретаріату Синоду Єпископів та група ватиканських жандармів. Були також кілька українських Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, оскільки черниці цього Згромадження допомагають у веденні домашнього господарства в резиденції архиєпископа Ніколи Етеровіча, Генерального Секретаря Синоду – повідомляє Радіо Ватикан.
Коментуючи під час проповіді уривок з Євангелії від святого Марка, в якому розповідається про Вознесіння Ісуса та уривок з першого послання святого Петра, Святіший Отець наголосив на тому, що стиль християнського звіщення є смиренним, але, водночас, не боїться звершення великих діл.

Перед тим, як вознестися на небо, Господь посилає Апостолів звіщати Євангеліє «аж до кінців землі». Це, за словами Папи, вказує на широкі горизонти та на місійність Церкви, яка, однак, не йде вперед сама, але з Ісусом. «Господь, – сказав він, – співдіє з усіма, хто проповідує Євангеліє. І це повинно додавати християнам великодушності. Боязкий християнин – це непорозуміння: великодушність є властивістю християнського покликання – завжди більше і більше, завжди вперед».

Святий Петро у своєму посланні характеризує християнський стиль проповідування, як покірний. Святіший Отець зауважив, що завданням християн є не «здобути світ», але «проповідувати у світі». Християнин «звіщає Євангеліє більше своїм свідченням, ніж словом», – підкреслив проповідник, додаючи, що Євангелія від святого Марка закінчується «прекрасною фразою» про те, що Господь «утверджував слово знаками, які Його супроводжували». «Коли ми йдемо вперед з цією великодушністю, але також з цим смиренням, коли не лякаємося великих речей, цього розлогого горизонту, але приймаємо і малі речі – покору, щоденну любов – Господь утверджує слово» – наголошує Папа Франциск.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.