Відсутність праці позбавляє людської гідності. Папа Франциск до світу праці в Кампобассоу

«Бог не втомлюється прощати» – це гасло пастирського візиту Папи Франциска до двох невеликих дієцезій Кампобассо-Бояно та Ізернії-Венафро, розташованих в італійському регіоні Молізи. Візит розпочався 5 липня 2014 р, вранці в місті Кампобассо, де Святіший Отець зустрінувся із робітничим світом, на колишньому стадіоні відправив Святу Месу, привітав хворих, зібраних у катедральному храмі, а пообідав разом із убогими, якими опікується місцевий відділ «Карітас».

Зустріч з представниками світу праці та промисловості відбулась в актовому залі університету. Папа Франциск наголосив, що сам факт того, що зустріч відбувається у вищому навчальному закладі виражає значення наукових дослідів та освіти для подолання сучасної економічної кризи. Посилаючись на слова молодого хлібороба, який, вітаючи його, наголошував на значенні відповідної формації, потрібної сучасним працівникам сільського господарства, Святіший Отець заторкнув екологічне питання, стверджуючи, що наші часи вимагають також і повернення до такого рільництва, яке зуміло би шанувати створений Богом світ.

Папу привітала також і молода робітниця заводу «ФІАТ» з маленьким синком та очікуючи другої дитини. Звертаючись до її слів, Його Святість підкреслив важливість праці, яка, однак, повинна залишати відповідний час для того, щоб бути із сім’єю, вміти гратись із своїми дітьми, «витрачати» на них свій час. Можливість погодити роботу з сім’єю становить критерій оцінки людяності сучасної економічної системи.

«У цьому контексті, – сказав Папа Франциск, – знову виникає питання праці в неділю, яка заторкує не тільки віруючих, але, як етичне рішення, стосується всіх робітників. Неділя, вільна від праці, за винятком необхідних служб, стверджує не економічну, а людську цінність, безкорисливість, не комерційні, а родинні та дружні стосунки, а для віруючих – можливість спілкуватись з Богом та спільнотою. Можливо, надійшла хвилина запитати себе, чи працювати в неділю означає справжню свободу?»

Папа Франциск заторкнув також і питання матеріального забезпечення сім’ї робітників, що надає йому гідності, як також питання боротьби з безробіттям, заохочуючи продовжувати зусилля, спрямовані на вирішення цієї проблеми. Він наголосив, що не мати роботи не обов’язково означає не мати засобів для життя, адже про це дбає багато харитативних організацій. Проблема, за словами Святішого Отця, полягає в тому, що не приносимо додому хліба, а це позбавляє гідності, яку дає праця.

Текст із сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.