Відповіальність переможе корупцію. Папа Франциск зустрівся з родинами загиблих від рук мафії

«Хочу поділитися з вами надією на те, що почуття відповідальності переможе корупцію». Ці слова Папа Франциск скерував до родичів людей, загиблих від рук мафії, молячись разом з ними у п’ятницю, 21 березня 2014 р., у храмі святого Папи Григорія VII поблизу Ватикану.

Щороку, починаючи від 1996 р., Фундація «Libera» організовує День пам’яті та зобов’язання, присвячений невинно вбитим. З цієї нагоди у перший день астрономічної весни, щоразу в іншому місті, збираються родичі, які втратили найдорожчих, представники територіальних представництв Фундації «Libera», представники влади та різних асоціацій, щоб згадати загиблих та оновити суспільне зобов’язання боротися з цим явищем. Молитовне чування з Папою Франциском відбулося напередодні чергової такої зустрічі, яка 22 березня відбулася в місті Латіна, розташованому 70 км на південь від Риму.

У храмі святого Папи Григорія VII Святішого Отця очікували представники 700 родин, які зібралися пом’янути своїх найдорожчих, очікуючи від Наступника Святого Петра слів розради. Від імені присутніх Папу привітала донька комерсанта_ вбитого 25 років тому, 20 березня 1989 року. Після слова отця Луїджі Чотті, президента фундації «Libera», зачитано 842 імені вбитих, між якими – 80 дітей.

Після молитовної тиші прозвучало читання з Євангелії від Матея про блаженства, а тоді до присутніх звернувся Папа Франциск, подякувавши, насамперед, за те, що вони здійснили це «Римський етап» напередодні Дня пам’яті в Латіні, що дало йому змогу зустрітися з ними. «Моїм прагненням, яке відчуваю, є поділитися з вами надією, надією на те, що почуття відповідальності крок-за-кроком переможе корупцію у кожній частині світу. І це повинно випливати з середини, із сумління, а звідти оздоровляти, оздоровлювати поведінку, стосунки, рішення, суспільство. Тоді здобуватиме простір справедливість, вона поширюватиметься, вкорінюватиметься та займе місце неспрведливості».

Святіший Отець запевнив у своїй молитовній солідарності всіх, хто втратив дорогих серцю осіб внаслідок мафіозного насильства, дякуючи їм за їхнє свідчення, за те, що вони «не замкнулися у собі», але розповідають свою історію «болю і надії», що є дуже важливим, «особливо для молоді». «Я бажаю молитися разом з вами за всі жертви мафії, і роблю це від щирого серця», – зауважив Папа, заохочуючи молитися також і за те, щоб випросити «сили прямувати вперед, не знеохочуватися, але й далі боротися з корупцією».

На завершення Наступник святого Петра звернувся і до «великих відсутніх», до негативних героїв цих подій, тобто, до людей, які є членами мафіозних структур. «Будь-ласка, змініть життя, наверніться, зупиніться, перестаньте коїти зло! Ми молимося за вас. Наверніться, прошу вас на колінах, бо це для вашого ж добра. Життя, яким тепер живете, не принесе вам приємності, не принесе радості, не дасть щастя. Влада, гроші, які маєте сьогодні завдяки брудним справам, багатьом мафіозним злочинам, є кривавими грошима і владою, яких не зможете забрати з собою у інше життя. Наверніться, ще є час, щоб не потрапити до пекла. Бо саме воно чекає на вас, якщо і далі йтимете цією дорогою».

Текст із
сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.