Відкриття року віри у Львівській Митрополії (17 листопада 2012)

Відкриття року віри у Львівській Митрополії (17 листопада 2012)

Відкриття року віри у Львівській Митрополії (17 листопада 2012)

Львівська Митрополія Української Греко-Католицької Церкви
Фундація «Андрей»
Львівське відділення Всеукраїнської національної музичної спілки
Громадська Зарваницька ініціатива

ВІДКРИТТЯ РОКУ ВІРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ МИТРОПОЛІЇ

17.00 год. – 17 листопада 2012
Гарнізонний храм свв .Петра і Павла,
вул. Театральна 11.

Під патронатом Владики Ігоря Возьняка,
Митрополита та Архиєпископа Львівського УГКЦ

TOTUS TUUS
ораторія Мирослава Волинського
для солістів, хору, оркестру та читця

Тексти Івана Павла ІІ
Вірші Анни Волинської

Автор ідеї та втілення Михайло Перун

Виконавці

  • Хор та оркестр Лауреата національної премії імені Тараса Шевченка,
  • Заслуженої академічної капели України «ТРЕМБІТА»
  • Дитячий хор “Соломія” Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької
  • Художній керівник та диригент Оксана Гоба

Солісти

  • Олеся Бубела (сопрано), Вероніка Посацька (мецо-сопрано), Засл. артист України Володимир Кудовба (тенор),
  • Засл. артист України Ігор Коцаба (баритон), Ігор Міхневич (бас).

Концертмейстер оркестру – Оксана Потапова
Читець – Заслужений діяч мистецтв України Петро Зозуляк
Продюсинг – серія «Духовна музика України» Фундації «Андрей»
Диригент-постановник – Микола Кулик

Телефон для контатку – (032) 272 37 13

Віра – то Божий провідник до Божого царства
Слуга Божий Андрей Шептицький

Сьогоднішньою Академією розпочинаємо урочисто Рік віри у Львівській митрополії Української Греко-Католицької Церкви. У текстах ораторії “Totus Tuus”, яка звучатиме, постають перед нами великі мужі віри та мучеництва нашої Церкви: святий Йосафат Кунцевич, блаженний Николай Чарнецький із 27 мучениками, Митрополит Андрей Шептицький, Патріярх Йосиф Сліпий, тисячі вірних підпільного служіння ХХ століття, зокрема нашої Церкви – як найкращий приклад євангельських чеснот і живої віри.

“Бог уливає в нашу душу чесноту віри, – пише Митрополит Андрей Шептицький у своєму пастирському посланні “Наша віра” 1902 року, – то й дає нам ту Божу силу, котра нам помагає визнавати за правду все, що Бог об’явив, а Церков учить. І ми тою силою Божою віримо у правди, Богом об’явлені, тому що Бог, предвічна мудрість і правда, ті науки свідоцтвом Своїм стверджує”.

Хай ласкавий Господь благословить кожну вірну особу глибокою та щирою вірою, щоби життєві будні та проблеми ґлобалізованого сьогодення не звели нікого на манівці. Молімо та просімо в нашого Спасителя, Христа за молитвами і заступництвом Пресвятої Богородиці, наших святих і небесних Блаженних дару великої, спасенної та непохитної віри.

+Ігор Возьняк, Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ

Рік віри в Католицькій Церкві

Католицька Церква пропонує Рік віри та нову євангелізацію не для того, щоб ушанувати якусь річницю, але тому, що в цьому дійсно є потреба. На це звернув увагу Папа Венедикт XVI у проповіді під час Божественної Літургії з нагоди відкриття Року віри, яку він очолив у четвер, 11 жовтня 2012 року, на площі святого Петра в Апостольській столиці. З ним співслужили майже чотириста архиєреїв – кардиналів, отців Синоду, глав Східних Католицьких Церков і президентів Єпископських конференцій.

«Рік віри, який сьогодні розпочинаємо, – зазначив у проповіді Святіший Отець Венедикт XVI, – послідовно в’яжеться з усім шляхом, яким перейшла Церква протягом останніх 50 років: од Собору, через учення Слуги Божого Павла VI, який проголосив Рік віри 1967 року, аж до Великого ювілею Двотисячоліття, яким блаженний Іван Павло ІІ іще раз указав цілому людству на Ісуса Христа як на єдиного Спасителя – вчора, сьогодні та назавжди».

Серія «Духовна музика України»

Серія фонографічних записів «Духовна музика України» — по-своєму унікальне явище мистецького життя останнього десятиріччя. Її заснував у 1996 році директор благодійної організації — Фундації «АНДРЕЙ» — Михайло Перун, і відтоді вона стала потужним медійним проектом, що благовістив на цілий світ українську духовну музику та слово.

У цьому приголомшливому суголоссі авторів і виконавців, чиє мистецтво увічнено на 20 компакт-дисках, удало поєднано імена класиків національного мистецтва (Дмитра Бортнянського, Михайла Вербицького, Олександра Кошиця) з нашими сучасниками (Мар’яном Кузаном, Віктором Камінським, Олександром Козаренком), зафіксовано неповторну манеру добре знаних українських артистів (хору й оркестру Заслуженої капели України «ТРЕМБІТА», Народних артистів Богдана Козака, Олександра Громиша, Ігоря Кушплера). І в цій обнадійливій єдності «золотої доби» української духовної музики та найновіших опусів (їх часто інспірує безпосередньо Фундація «АНДРЕЙ»), які благословляють і підтримують Блаженніший Пaтріярх Любомир Гузар і високопреосвященні владики Української Греко-Католицької Церкви — зокрема, Ігор Возьняк, Михаїл Гринчишин, Василій Лостен, Лаврентій Гуцуляк, Михаїл Вівчар, — запорука тяглости коштовної традиції національної церковно-музичної творчости, яка донині є найкращим репрезентантом українського Духа.

професор Олександр КОЗАРЕНКО

доктор мистецтвознавства, декан факультету мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка

МИРОСЛАВ ВОЛИНСЬКИЙ

Народився 17 лютого 1955 року в селі Підтесово Красноярського краю Росії (батько був репресований).

З 1956 до 1979 року мешкав у м. Івано-Франківську, де закінчив музично-педагогічний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту (нині — Прикарпатського університету) імені Василя Стефаника.

З 1979 року живе у м. Львові, де в 1986 році закінчив Львівську державну консерваторію (нині — Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка) за класом композиції професора Анатолія Коса-Анатольського, а після його смерти — Лєшека Мазепи.

Дипломант Всеукраїнських конкурсів-фестивалів «Золотоверхий Київ» і «Створімо сучасну патріотичну музику».

Працює викладачем композиції Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької. Серед учнів М.Волинського є лауреати республіканських і міжнародних конкурсів юних композиторів.

У власній творчості тяжіє до монументальних жанрів: опера, ораторія, симфонічна музика.

До творчого доробку М.Волинського належать опери: «Лісова пісня» й «Одержима» (на слова Лесі Українки), «Данило Галицький» (на слова Романа Горака), «Івасик-Телесик» (на слова Олександра Олеся);

ораторії «Мойсей» (на слова Івана Франка), «TOTUS TUUS» (на слова Анни Волинської);

симфонічні твори: симфонічна поема «По дорозі в Казку» (за драмою Олександра Олеся), Концерт для віолончелі з оркестром, Поема для скрипки з оркестром, Концерт для гобоя з оркестром;

кантати: «Райдуга» (на слова Арнольда Цвейґа), «Нам ще жити» (на слова Анни Волинської), «Стоїть в селі Суботові» та «Подражаніє Осії» (на слова Тараса Шевченка);

камерно-інструментальні твори: Струнний квартет, Квінтет для духових «Різдвяний», Тріо для флейти, кларнета і фортепіано, Соната для альта і фортепіано, твори для фортепіано, арфи, кларнета, скрипки;

хорові твори: 4 духовні концерти, обробки народних пісень і ориґінальні хорові твори;

вокальні твори на слова різних авторів, 2 вокальні цикли.

Опубліковано у Відео. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.