Відкритість на Божу красу відкриває нас на любов до ближніх. Папа Венедикт XVI після концерту, організованого Реґензбурґським «Карітасом»

 

Відкритість на красу, створену Богом, відкриває нас на любов до ближніх, а особливо – до найбільш потребуючих. На це звернув увагу Папа Венедикт XVI, промовляючи до присутніх після концерту, який у суботу, 11 серпня 2012 р., в літній папській резиденції у Кастель Ґандольфо організував Реґензбурґський “Карітас”.

Святіший Отець зазначив, що цього дня був літургійний спомин святої Клари – жінки, яка, за його словами, отримала світло з Божої ясності, та несла його світові. Схожою є діяльність музиканта, який, відкриваючись на «сяючу красу та життєдайну силу Творця», виходить поза себе, прямуючи до Добра. Ось чому, на думку Папи, дійсно послідовним є те, що митці дбають про добро та допомогу й підтримку потребуючих: «маючи як вихідний пункт досвід краси, вони передають добро, отримане як дар». Таким чином, – вів далі Венедикт XVI, – «Добро виливається у світ», а людина, за прикладом святої Клари, «стає прозорим відблиском присутності та діяння Творця».

Як відомий шанувальник музики, Святіший Отець відзначив виконання творів Монтеверді, Гоміліуса, Пахельбеля, Бетховена, Форе та інших, як чудове поєднання вокальних та інструментальних композиції. «Музика, – сказав він, – є вираженням духовної сфери, внутрішнього місця людської особи, відкритої на все те, що є істинним, добрим і прекрасним». У цьому контексті Венедикт XVI зазначив, що «невипадково музика часто супроводжує молитву, спричиняючи до “звучання” почуттів та відчуттів під час зустрічі з Богом».

Відкритися на красу, яка походить від Бога, веде до подолання «холоду, який у нас всередині та відкриває наше серце», – сказав Венедикт XVI, посилаючись на назву доброчинної організації, заснованої віолончелістом Бекманом.

Радіо Ватикану

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.