Відійшов у вічність владика Корнилій Пасічний, вислужений Єпарх Торонто (Канада)

У четвер, 30 січня 2013 року, в Торонто (Канада) упокоївся у Господі на 87-му році життя, 71-му чернечого покликання, 61-му священства та 18-му році єпископства світлої пам’яті владика Корнилій Іван Пасічний, ЧСВВ, вислужений Єпарх Торонто Української Греко-Католицької Церкви в Канаді.

Владика Корнилій народився в Вінніпезі (Канада) 27 березня 1927 року, в родині Стефана й Анастасії з роду Крук. Народну освіту здобув у школі Святого Отця Миколая (теперішня школа Непорочного Серця Марії) у Вінніпезі. У вересні 1942 року вступив на новіціят Отців Василіян у Мондері. Середню освіту здобув на василіянському схолястикаті в Мондері та в Ґримсбі, Онтаріо у 1944 – 1948 роках. Філософію студіював у Ґленкові (США) а богословську освіту здобув у Папському григоріянському університеті у Римі. Довічні обіти склав 31 жовтня 1948 року, а священичі свячення отримав у Римі 5 липня 1953 року (святитель архиєпископ Іван Бучко).

Здобувши подальші наукові ступені в Канаді, від 1956 до 1958 викладав філософію василіянським студентам у Мондері та був душпастирем храму в місцевості Краків. Від 1958 до 1959 року був тимчасовим душпастирем церкви Святого Івана Хрестителя в Оттаві та викладав філософію в Оттавському університеті. Від 1959 до 1963 року був заступником ігумена монастиря в Мондері, викладав латинську мову та історію України василіянським студентам. Виконував різні настоятельскі служіння в Провінції Найсвятішого Серця Отців Василіян в Канаді, був редактором журналу «Beacon» та душпастирював на парафіях і місіях.

У листопаді 1995 року блаженний Папа Іван Павло ІІ призначив о. Корнилія Пасічного Єпархом Української Католицької Церкви в Саскачевані з осідком у Саскатуні. Єпископські свячення владика Корнилій отримав 17 січня 1996 року з рук митрополита Михайла (Бзделя), та владик Василя (Філевича) та Северіяна (Якимишина). Через три роки блаженний Іван Павло ІІ призначив його Єпархом Торонто і Всієї Східної Канади, а 2003 року прийняв його зречення у зв’язку з досягненням граничного віку.

Як єпископ-емерит, владика Корнилій повернувся до василіанської спільноти. Проживаючи у монастирі Отців Василіян в Торонто, продовжував душпастирську працю та був співредактор часопису «Світло».

Зі святими упокой, Господи, душу вірного твого слуги архиєрея Корнилія, та сотвори йому вічную пам’ять.

uk.radiovaticana.va

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.