Верховний Патріарх та Католикос усіх вірменів Карекін ІІ перебуває з візитом у Ватикані

Від 7 до 9 травня 2014 року триває візит до Ватикану Його Святості Карекіна ІІ, Патріарха-Католикоса Ечміадзінського всіх вірменів, Первоієрарха Вірменської Апостольської Церкви. Програмою візиту передбачено зустріч з Папою Франциском та спільну молитву, відвідини Папської Ради сприяння єдності християн та інших дикастерій Римської Курії. Католикос також молитиметься на гробі святого Петра та біля статуї святого Григорія Просвітителя, встановленої в одній із ніш зовнішньої стіни базиліки святого Петра.

Обраний Верховним Патріархом та Католикосом усіх вірменів 1999 року, Карекін ІІ вже не вперше відвідує Ватикан. Перший візит відбувся під час Великого Ювілею 2000 року. Наступного року осідок католикоса в Ечміадзині відвідав святий Іван Павло ІІ, у похороні якого 2005 року Глава ВАЦ брав особисту участь. У 2008 та 2012 роках він зустрічався у Ватикані з Папою Венедиктом XVI, а 2013 року брав участь у Святій Месі з нагоди початку Петрового служіння Папи Франциска.

Вірменська Апостольська Церква є однією з найдавніших християнських спільнот, яка сьогодні нараховує приблизно 6 мільйонів вірних. Вона належить до так званих дохалкедонських Церков, які розірвали сопричастя з теперішніми Католицькою та Православними Церквами, не погодившись із рішенням Халкедонського Вселенського Собору.

Сьогодні ВАЦ включає два Католикосати та два Патріархати. Ечміадзинський та Килікійський Католикосати є незалежними з адміністративної точки зору, але перебувають у повному сопричасті. Духовним лідером ВАЦ вважається Ечміадзинський Католикос, якому також підпорядковані у духовних справах Єрусалимський та Константинопольський вірменські патріархати. Існує також Вірменська Католицька Церква, яка зродилася внаслідок унії, історія якої сягає ХІІ сторіччя.

Текст із сторінки Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.