Ватиканське Радіо скорочує трансляції на коротких та середніх хвилях

Від 1 липня 2012 року з передавального центру Санта-Марія-ді-Ґалерія припиняються усі трансляції на коротких та середніх хвилях в напрямку Америки та більшої частини Європи.

Зважаючи на те, що в багатьох країнах світу голос Папського радіо є доступний завдяки ретрансляції місцевими, регіональними та національними радіостанціями, а також через супутники та мережу Інтернет, керівництво Ватиканського Радіо вважає, що прийшов час, коли можна зменшити традиційні трансляції на коротких та середніх хвилях, скеровуючи наявні ресурси в нових напрямках. Про це читаємо в комюніке о. Федеріко Ломбарді, Генерального Директора Радіо Ватикану, оприлюдненому 12 червня 2012 р., повідомляє Радіо “Ватикан”.

Скорочення заторкує половину трансляцій з передавального центру Радіо Ватикану, в якому триває дослідження можливостей його реструктуризації, пристосовуючи до нових комунікаційних технологій. Протягом наступних років передбачено подальші скорочення передач на коротких хвилях, однак, зважаючи на обов’язок з особливою увагою служити тим теренам і народам, які є біднішими чи зазнають труднощів, не маючи інших можливостей чути голос Папи та Церкви.

Наприкінці повідомлення Генеральний Директор Радіо Ватикану пригадує, що «міжнародні передачі Радіо Ватикану на коротких та середніх хвилях відіграли протягом ХХ століття неоціненну роль в історії Церкви, передовсім у Європі, підтримуючи народи, пригноблені війнами та тоталітарними режимами. В той час, як цей тип служіння відходить в минуле, поступаючись місцем новим технологіям комунікації, – зазначає о. Ломбарді, – відчуваємо обов’язок висловити глибоку вдячність тим, хто з великодушністю віддавав свої сили та серце служінню добру незліченних людей».

 

Зміни торкаються також і передач українською мовою. З 1 липня припиняються  ранкові трансляції українською мовою на коротких хвилях 49-ти та 41-го метра, що виходили в ефір о 6:00 київського часу. Ввечері, о 18:40 київського часу, передача з Ватикану українською мовою передаватиметься лише на одній з досі діючих частот. Яка саме хвиля залишиться, буде повідомлено пізніше.Без змін поки-що залишаються літургійні передачі в неділю, які й надалі виходитимуть в ефір о 9:15 київського часу на коротких хвилях 31-го та 25-ти метрів.

Мешканці Риму та околиць зможуть слухати  передачі також на середній хвилі 1260 кГц.

Передачі Радіо “Ватикану” та Святу Літургію можна слухати в прямому ефірі та в записі через мережу Інтернет за адресою www.radiovaticana.org. Координати для прослуховування передач через супутник:
EUTELSAT: HotBird 13°E
частота 12380 МГц V, пакет Telepace.

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.