В УКУ говорили про християнсько-ісламський діалог

В УКУ відбулася 9 квітня міжнародна конференція, на якій говорили про виклики, які сучасний світ ставить перед мусульманами і християнами.

Конференцію організували для вшанування 50-ти ліття  декларації  Nostra Aetate, яку  прийняли на Другому Ватиканському соборі.

На думку декана філософсько-богословського факультету УКУ  Романа Завійського, ця декларація  започаткувала серйозний діалог в середовищі Католицької церкви з мусульманами. Про серйозність і важливість цього діалогу свідчить географія подорожей Папа Івана Павла ІІ, який об’їздив мусульманський світ від Марокко до Камеруну,  від Кенії до Малаві.

Мирослав Маринович на відкритті конференції наголосив, що після прийняття і реалізації декларації Nostra Aetate, Католицька церква не відкидає нічого позитивного, що є в інших релігіях, відходить від гри з нульовим результатом, починає шукати в інших релігіях додаткової вартості. “Сьогодні у церкві є розуміння, що від спілкування, діалогу виграють усі сторони”, – підсумував пан Мирослав.

Конференцію розпочали екуменічною молитвою Івана  Павла ІІ, якою він звернувся до мусульман в Касабланці у 1975 році “Боже, Ти творець наш, безмежно благий і милостивий…”

http://ucu.edu.ua/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.