В УКУ експонуються твори сучасних українських та словенських художників

9 жовтня на філософсько-богословському факультеті УКУ відбулося відкриття художньої виставки сучасного мистецтва. Понад 50 представлених картин є творчим підсумком 15 українських та словенських митців після пленеру поблизу гори Синій верх (Айдовчина, Словенія). Невдовзі частина з цих робіт стане лотами VI Благодійного аукціону в Києві на підтримку УКУ.

«Ідея пленеру в Словенії існувала давно, адже ми не перший рік співпрацюємо з провідними українськими художниками, які підтримують УКУ, зокрема, надаючи свої роботи на благодійні аукціони, – коментує керівник проектів та програм відділу розвитку УКУ Андрій Курочка. – Дана ініціатива є логічним продовженням та зміцненням такого роду співпраці, відлік якої ведемо від митрополита Андрея Шептицького, засновника Львівської Богословської Академії (теперішнього УКУ)».

Цьогоріч підтримку в проведенні пленеру було надано Посольством Республіки Словенія. Відтак 15 художників з України та Словенії з 10 по 20 вересня перебували на пленері в Словенії.

На відкриття виставки в УКУ прибула тимчасово повірена у справах Посольства Республіки Словенія Наташа Прах. Окрім експозиції, вона оглянула філософсько-богословський факультет, детальніше ознайомилася з принципами діяльності Університету. Щодо картин, то вона зазначила, що в них побачила частинку рідної для себе Словенії.

«Ми вже давно хотіли зробити словенсько-український проект, в якому б співпрацювали художники з двох країн, – розповіла Наташа Прах. – І коли УКУ нам запропонував взяти участь в Благодійному аукціоні і для цього організувати пленер, ми, звичайно, із задоволенням прийняли цю пропозицію. Адже саме в цьому ми бачили можливість об’єднати словенських та українських художників для того, щоб вони познайомилися між собою, з культурою кожної з країн, і щоб вони зробили щось спільне на користь освіти та УКУ».

Кожен з художників подарував Університету по дві роботи, частина з яких будуть лотами аукціону Благодійного Бенкету в Києві на підтримку УКУ. Інші картини стануть експонатами університетської музейної колекції сучасного мистецтва.

Ректор УКУ о. Богдан Прах відзначив, що такими спільними заходами наші дві сусідські країни стають ближче. «Можливість знайомства і обміну думками та ідеями значно зближує два наші народи, а підтримка, яка в такий спосіб надається Університету, є неоціненним дарунком з боку художників», – підсумував о. Богдан Прах.

Виставка в стінах Університету триватиме до 24 жовтня.

Прес-служба УКУ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.