В УКУ експерт з Італії розповіла про небезпеку гендерної ідеології

27 листопада в УКУ відбулася конференція-семінар на тему «Теорії гендеру», під час якого учасники обговорили поняття гендеру, причини його виникнення та розповсюдження, а також ті небезпеки, які він може принести, якщо Церква перестане дотримуватися своїх віковічних моральних постулатів. Конференцію організовано з ініціативи Блаженнішого Святослав (Шевчука), Глави Церкви.

Захід розпочався Архиєрейською Божественною Літургією в каплиці УКУ, яку очолив Владика Ярослав (Приріз), голова Богословського відділу УГКЦ, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Конференцію вступним словом відкрив Владика Ярослав, який сказав про те, що ще донедавна у світі термін «гендер» був невідомий, однак раптово він почав пропагуватися певними колами, як провідний принцип певної ідеології.

«Метою гендерної ідеології є створення нового типу людини, яка наділена свободою обирати і втілювати в життя свою сексуальну ідентичність незалежно від біологічної статі. Зрозуміло, що подібні позиції є неприйнятними з точки зору християнської моралі. Але ще більше непокоїть те, що гендерна ідеологія захищається державними та міжнаціональними інститутами, а традиційні моральні цінності дискримінуються і переслідуються. Якщо цей її наступальний рух не зупинити, то скоро християни і всі ті, хто притримується віковічних моральних постулатів, ризикує перетворитися на правопорушників», – зазначив голова Богословського відділу УГКЦ.

Головним доповідачем була професор з Італії Марія Луїза Ді П’єтро, лікар-ендокринолог та фахівець з питань біоетики. У своїй доповіді вона зупинилася на негативних наслідках сексуальної революції, представила причини виникнення та розвитку ідеології гендеру, розповіла про її розповсюдження та вказала на негативний вплив цього явища на суспільство.

На думку професора Ді П’єтро, лише правильне виховання, зокрема статеве виховання дітей, підлітків та молоді, допоможе зупинити деструктивний рух новітніх теорій. Важливу роль у цьому повинно також відіграти виховання морального почуття та моральної зрілості. «Необхідно допомогти дитині впорядкувати власну діяльність; забезпечувати їй любов і свідчення цінностей; виховувати в ній здатність відмовлятися; виявляти зроблене нею добро, а не лише зло; виховувати статеву стриманість і скромність», – наголосила доповідачка.

Організаторами конференції-семінару виступив Богословський відділ УГКЦ спільно зі Школою біоетики УКУ. Учасниками заходу стало понад 120 осіб, зокрема представники різних єпархій, екзархатів, монаших згромаджень, семінарій і комісій УГКЦ.

«Сьогодні ми зібралися, щоб краще ознайомити насамперед наше церковне середовище з цією проблематикою та обговорити проблеми та виклики, які з нею пов’язані. Ми не маємо права дати собі нав’язати спосіб мислення, який суперечить нашій багатовіковій культурі, спертій на християнських моральних цінностях», – у коментарі зазначив Владика Ярослав.

 

Довідка

Марія Луїза Ді П’єтро – ендокринолог і лікар, експерт з біоетики при Католицькому університеті в Римі, президент Етичного комітету дитячої лікарні «Дитятко Ісус» в Римі, член Етичного комітету університетської поліклініки «А. Джемеллі» в Римі, член Папської академії “ProVita”, секретар ФІБІП (Міжнародної федерації центрів біоетики персоналістичного спрямування), професор біоетики на факультеті медицини та хірургії Католицького університету в Римі; гостьовий професор етики життя і здоров’я при Міжнародному інституті душпастирства охорони здоров’я «Камміліанум» у Римі; гостьовий професор біоетики та подружнього життя при Папському інституті Івана Павла ІІ, який спеціалізується на вивченні питань родини і подружнього життя при Папському Латеранському університеті у Римі; автор багатьох книжок, перекладених іспанською та португальською мовами. Основне її зацікавлення – теми виховання здоров’я, етичного консультування, дослідження стовбурових клітин, штучного запліднення (ДРТ), запобігання непліддю та лікування безпліддя.

Відділ інформації та зовнішніх зв’язків УКУ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.