В Українському католицькому університеті експонується фотовиставка польського архітектора

Помандрувати сакральними пам’ятками християн від Санкт-Петербурга до Єрусалиму запрошує польський архітектор, фотограф-аматор Томаш Прухніцкі.

11 грудня в УКУ відбулось відкриття його виставки «Церква. Там далеко, де живе Господь…», повідомляє прес-служба УКУ.

Томаш Прухніцкі понад 20 років подорожує світом, він побував на кількох континентах, однак найбільше його приваблюють мандрівки сакральними місцями.

В УКУ він представив 70 фоторобіт: це сакральні місця християнського Сходу на шляху із Санкт-Петербургу через Україну (Львів, Одеса, Крим), Румунію, Болгарію, Грецію, Туреччину, Ізраїль і аж до Єгипту на гору Синай.

На виставці представлено багато світлин, на яких – сакральна архітектура східного християнства. За деталями цих споруд, на думку автора, можна визначити, до якої конфесії належить та чи інша церква.

Невдовзі фотовиставка з філософсько-богословського факультету переїде у Колегіум УКУ, де експонуватиметься 2 місяці.

Наступна експозиція, яку Томаш Прухніцкі обіцяє привезти до Українського католицького університету, буде присвячена юдаїзму, і не лише з точки зору юдейської архітектури. Фотограф цікавиться такою тематикою вже давно, йому вдалося побувати у місцях, куди простих туристів не пускають. «У наступній виставці я намагатимусь показати юдаїзм з тієї сторони, про яку зазичай не пишуть в газетах і яку не побачить пересічний турист – життя родини, школа, побут, дискусії», – розповів Томаш Прухніцкі.

Довідка

Томаш Прухніцкі (1960 р.н.) –  працює в галузі архітектури. Мандрівник, фотограф-любитель, захоплюється дослідженням історії християнства та юдаїзму. Побував на декількох континентах, де відвідував місця, пов’язані зі спадщиною християнства, незалежно від віросповідання.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.