В УГКЦ вийшов душпастирський посібник для пасторальної праці з особами з вадами слуху

Відділ соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ спільно з Центром душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» видали пасторальний посібник «Глуха людина і Церква». Книжку буде презентовано та поширено в єпархіях і семінаріях УГКЦ.

У основі посібника «Глуха людина і Церква» лежить дискурс Католицької Церкви на Заході та міжнародної спільноти глухих вірних. Як вважають автори книжки, сприйняття та переосмислення цього досвіду дозволить творити підходи та методи праці з глухими, відповідні до української ситуації.

Ціллю видання є впровадження в проблему глухоти, формулювання основних аспектів пасторальної праці з цією групою, озвучення стереотипів, які перешкоджають активнішій участі глухих у житті Церкви.

«Праця Церкви з людьми з вадами слуху триває протягом століть і йдеться не лише про акти милосердя чи навчання релігії, а й про загальну освіту та виховання. Попри те, сьогодні глухі часом говорять про труднощі, з якими стикається глуха людина в Церкві, а також про відчуження, яке існує між Церквою та культурою глухих, про нерелігійний світогляд глухих», ? зазначив у коментарі для Департаменту інформації о. Андрій Нагірняк, керівник відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ.

За словами о. Андрія, підставою для таких тверджень є те, що вплив Церкви та релігії на культуру та життя спільноти глухих протягом їх існування не достатньо досліджений і відомий. «Особливий контекст України полягає ще й в тому, що протягом радянського періоду глухі під час їхнього життя перебували під довготривалою опікою держави, яка релігійні переконання всіляко висміювала та знищувала. Це також наклало свій відбиток на духовність глухих в Україні», ? пояснив о. Андрій Нагірняк.

Книжку «Глуха людина і Церква» буде презентовано та поширено в єпархіях і семінаріях УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.