В УГКЦ відбулась інтронізація владики Тараса (Сеньківа) та єпископська хіротонія владики Богдана (Манишина)

В катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию 24 травня 2014 року відбулась інтронізація владики Тараса (Сеньківа) та єпископська хіротонія владики Богдана (Манишина). Глава УГКЦ з цієї нагоди завітав до свого родинного міста. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді на Архиєрейській Божественній Літургії сказав: “Існує образ, який, на мій погляд, найкраще показує, ким є Бог, в котрого ми віримо. Святе Письмо каже, що Бог є Пастирем. Він, як Пастир, піклується про нас, відчуває наші болі й перебуває з нами. Як Пастир, Він має три важливі риси: божественне душпастирство, тобто турбота про добро своїх овець; Пастир, що збирає овечок у спасенне стадо; Пастир, який годує овець, живлячи їх на найкращих пасовиськах. Маючи такого Бога-Пастиря, ми сповнюємося радістю і надією”.

Крім цього, як зауважив на проповіді Глава Церкви, цього дня святкується ще й пам’ять двох рівноапостольних просвітителів слов’ян – Кирила і Методія. «Господь вибрав цих двох братів-єпископів і послав їх з проповіддю Божого Слова зрозумілою для слов’ян мовою. Вони розпочали свою місійну діяльність на півдні України – у Криму», – зауважив проповідник.

Звертаючись до стрийських єпископів, Першоієрарх УГКЦ підкреслив, що Господь знову посилає двох пастирів для свого стада, зокрема в Стрийську єпархію: «Ми сьогодні урочисто впровадили на престол стрийських єпископів – нового Правлячого архиєрея Тараса (Сеньківа) та хіротонізували нового єпископа-помічника Богдана (Манишина). Це великий знак запевнення присутності Доброго Пастиря серед нас», – зазначив він. За словами Глави Церкви, єпископи мають стати двома руками Христа, який іде шукати своїх загублених овець, потішати, обтирати їхні сльози і збирати в одне стадо.

Наостанок Блаженніший Святослав закликав усіх  помолитися за чесні вибори. А наприкінці Богослужіння відбувся Чин коронування коронами, які благословив Папа Франциск, Ліської чудотворної ікони Богородиці.

Участь у Богослужінні взяли: Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільський, владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Кеннет (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський, владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, владика Дмитро (Григорак), Єпарх Бучацький, владика Степан (Меньок), Екзарх Донецький, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Венедикт (Алексійчук), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Євген (Попович), Єпископ-помічник Перемишльсько-Варшавської архиєпархії, владика Михайло (Бубній), Екзарх Одеський, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, владика Ніл (Лущак), єпископ-помічник Мукачівської єпархії ГКЦ, владика Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії РКЦ, владика Леон Малий, Єпископ-помічник Львівської архидієцезії РКЦ.

«Чим віддячу Господеві за всі добродійства для мене?» – такими словами розпочав  промову по закінченні своєї архиєрейської хіротонії Єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ Богдан (Манишин).

«Цей день для мене стає черговим початком початків. Оглядаючись у минуле, можу сказати, що часто почувався немов у великій залі, де багато учасників якогось дійства, а ведучий викликає на сцену чомусь саме тебе. І ти не завжди можеш пояснити собі суть події, та  твердо знаєш, що над усім є люблячий Господь і з Його руки не може вийти нічого злого. Тоді з Матір’ю Терезою з Калькутти кажеш, що хоч би як тяжко було, а ти чуєш внутрішню радість – значить це твоє. Ісус хотів, щоб наша радість була повна і щоб її було вщерть, а також обіцяв, що ніхто її  в нас не відбере», – продовжив владика Богдан.

«Чим віддячу Господеві за всі добродійства його для мене?» – у цій тихенькій внутрішній радості хочу подякувати Богові, у Тройці Святій єдиному, за дар життя, за покликання до спасіння в нашій Церкві, за дар священства та служіння, за повноту участі в житті апостолів – архиєрейську гідність. Нехай цю вдячність прийме Пречиста Діва Марія, яка є, за словами молебної стихири, «всіх радістю» та стоїть під хрестом кожного з нас».

Під час своєї промови владика Богдан подякував Святішому Отцеві Франциску, Апостольському нунцієві Томасу Галліксону, Блаженнішому Святославу та всім членам Синоду Єпископів УГКЦ за довіру.

«Чим віддячу Господеві за все, що він воздав мені?» – це питання ставитиму собі завжди, приступаючи до праці у Стрийській єпархії». Далі нововисвячений архиєрей подякував владиці Тарасу (Сеньківу) та всім священикам Стрийської єпархії за довір’я, довготерпеливість, шляхетність і турботу.

Також єпископ висловив вдячність представникам армії, Спілки афганців України та військовим капеланам УГКЦ. Не оминув увагою і своїх наставників та однокурсників під час навчання у Львівській духовній семінарії Святого Духа та всіх тих, кого Господь поставив на його шляху.

В особливий спосіб архиєрей дякував своїм батькам Романові та Дарії, братам і племінниці Соломії та всій родині: «Дякую Богові за всіх вас, зберігаю у своєму серці і обіцяю молитву».

Чин архиєрейського найменування владики Богдана (Манишина) відбувся напередодні, 23 травня 2014 рок,у в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Стрию. Чин архиєрейського найменування – один із вступних чинів архиєрейської хіротонії. Під час цього Чину новойменований владика на Євангелії складає присягу на вірність Вселенському Архиєреєві Папі Римському та Главі УГКЦ, зобов’язується виконувати всі приписи Синоду Єпископів УГКЦ і бути його сумлінним учасником.

 

За матеріалами прес-служби Стрийської єпархії та департаменту інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.