Урочистості з нагоди 15-літнього служіння Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді

«Чи Комісія УГКЦ для молоді – це влада? Ні! Це служіння ближнім, яке полягає в тому, щоб допомогти молодим людям зростати в любові до Бога через праведну любов ближніх. Дякуємо Господу за те, що Він благословив через відповідальних осіб у Церкві створення Молодіжної комісії, якій нині виповнюється 15 років. Адже молоді люди, як і всі інші, потребують Бога, без спілкування з яким людина прирікає себе на втрату вічного щасливого життя», – про це сказав Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, під час Божественної Літургії, що відбулася 12 грудня у церкві Пресвятої Євхаристії у Львові з нагоди 15-річчя заснування Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді.

Владика Ігор висловив слова подяки всім попереднім головам Молодіжної комісії, зокрема Владиці Йосифу (Міляну), який «був багаторічним провідником молоді»: «Дякую за ваше служіння, за організацію молодіжних груп, за вашу спільну духовну послугу при церквах, а найбільшу подяку висловлюю тим, хто старається про бездоганне духовне життя, хто дбає про свою душу й уникає гріховного бруду, який поганить людську душу». У своєму слові архиєрей згадав і військових та студентських капеланів, які «докладають багато зусиль, щоб нести Бога, Його слово до молодих душ, курсантів й студентів, щоб вони глибше пізнали Господа». «Припускаю, що ми маємо ще дуже багато роботи у справі духовного служіння молоді. Нам необхідно вишколених молодих волонтерів, які б несли Слово Боже до багатьох, які Його не знають або мало пізнали. Пам’ятаймо, що Господь переміг світ не силою, а терпінням, своєю смертю на хресті, а врешті, воскресінням із мертвих», – додав промовець. Під час Божественної Літургії із Митрополитом Ігорем співслужив Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, та голови єпархіальних молодіжних комісій.

Наприкінці Літургії о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді, подякував Владиці Ігорю за те, що він очолив Літургію, а Владиці Йосифу – що розпочав розвивати молодіжний апостолят і навчив цього інших.

Відтак у Будинку вчених відбулася святкова трапеза та засідання голів єпархіальних комісій і гостей. На початку цієї зустрічі о. Ростислав згадав історію створення Молодіжної комісії УГКЦ: «Відразу після виходу із підпілля УГКЦ розпочалося активне відродження молодіжного апостоляту. Так, 7-8 вересня 1990 року у Львові відбувся з’їзд УМХ, у якому взяли участь близько 40 тисяч молодих людей для продовження традиції, що її запровадив у 1933 році Митрополит Андрей (Шептицький). Потім відбувалися локальні з’їзди молоді, започатковувалася праця молодіжних спільнот, розпочалася парафіяльна робота з молодими людьми. Згодом, 1996 року, рішенням Синоду Єпископів УГКЦ було засновану Патріаршу комісію УГКЦ у справах молоді, із наголосом на розвитку молодіжного апостоляту».

Владика Йосиф (Мілян) закликав усіх голів єпархіальних молодіжних комісій не жаліти себе і свого часу та не соромитися своїх ініціатив: «Просто спробуйте робити все, що від вас залежить, і тоді Господь подвоїть вашу винагороду на небесах». Також під час зустрічі зачитали привітального листа з Рима від о. Андрія Говери, який був головою Молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Насамкінець вітальне слово виголосив п. Олександр Ярема, директор Департаменту молодіжної політики Міністерства сім’ї, молоді та спорту України, та о. Ростислав Муховський, голова Молодіжної комісії Донецько-Харківського екзархату УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.