Уперше Синод Єпископів УГКЦ проходитиме в Канаді

Цього року Синод Єпископів УГКЦ проходитиме в місті Вінніпег  (Канада) від 9 до 15 вересня. Подія такого рівня відбуватиметься в Канаді вперше і пов’язана зі святкуванням 100-річчя прибуття до цієї країни першого греко-католицького єпископа – блаженного Микити (Будки).

На Синод запрошені всі 50 єпископів УГКЦ, які здійснюють своє служіння в Канаді, Україні, США, Польщі, Німеччині та країнах Скандинавії, Франції та країнах Бенілюксу, Великобританії, Італії, Іспанії та Португалії, Бразилії, Аргентині, Австралії.

Українська діаспора в Канаді є досить чисельна і сягає своїми початками 1891 року, коли перші українські поселенці Василь Єленяк та Іван Пилипів ступили на канадську землю в пошуках кращої долі для себе і своїх родин. За ними слідували тисячі й десятки тисяч українців. Загалом за 120-літню історію поселення українців у Канаді було чотири основних періоди імміграції, які прийнято називати «хвилями». Олег Лесюк, голова Української спілки образотворчих мистецтв Канади, зауважує в одному з друкованих видань, що ця історія української присутності в Канаді є «складною і насиченою» і пояснює: «Непроста доля випала тим людям, що вирішили звити своє гніздо на чужій землі. Але працелюбність і терпіння разом з Вірою, Надією та Любов’ю допомогли їм не тільки прижитися в Канаді, але й збудувати сильну і впливову українську громаду» (Вступне слово до видання «Art Exhibition commemorating. 120-th Anniversary of Ukrainian settlement in Canada»). Як зазначає згадане видання, українська громада, керуючись турботою про духовність майбутніх поколінь і збереження рідної мови та культури, спорудила чисельні храми, заснувала школи та культурні центри, багато з яких успішно розвиваються і донині. Українці в Канаді пройшли шлях від простих фермерів-землеробів до членів Парламенту, Сенату, Уряду та прем’єрів провінцій. У 1990-1995 роках найвищу державну посаду Генерал-губернатора Канади обіймав Роман Гнатишин. Українська діаспора проявила себе відомими і успішними політиками, суддями, адвокатами, підприємцями, лікарями, вченими, інженерами, архітекторами, музикантами, акторами, офіцерами війська і митцями.

Члени Синоду Єпископів УГКЦ матимуть нагоду особисто ознайомитися з історією та різнобічною діяльністю української громади в Канаді, оскільки в програмі Синоду передбачені зустрічі з представниками українських громадсько-культурних організацій, як рівно ж – служіння в різних парафіях УГКЦ Канади.

Випереджуючи ці зустрічі з українською громадою Канади, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав від імені Синоду Єпископів звернувся окремим Зверненням до вірних Вінніпезької митрополії, в якому відзначив здобутки українців у Канаді та запросив до молитви за успішне проведення цьогорічного Синоду.

 

Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.