УГКЦ має нового єпископа в Україні – владику Теодора Мартинюка

УГКЦ має нового єпископа в Україні. У п’ятницю, 22 травня 2015 р., Блаженніший Святослав Шевчук, Глава і Отець УГКЦ, разом з владиками Василієм Семенюком та Венедиктом Алексійчуком, у співслужінні численних єпископів східного та західного обряду, уділили архиєрейську хіротонію владиці Теодорові Мартинюку, СУ, Єпископові-помічникові Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Вибір співсвятителів пов’язаний з тим, що митрополит Василій очолює архиєпархію, в якій служитиме новопоставлений єпископ, а владика Венедикт, СУ, Єпископ-помічник Львівський, є його співбратом у монашестві. Вперше в історії архиєрейська хіротонія відбулася у Марійському відпустовому центрі Зарваниці на Тернопільщині.

Святкова подія відбулася у день літургійного спомину перенесення мощей святого Миколая Мирликійського, коли під час Святої Літургії читався євангельський уривок, в якому розповідається про те, як Ісус проповідував, а люд горнувся до Нього і намагався доторкнутися, бо з Нього виходила сила. У цьому контексті Блаженніший Святослав під час проповіді зауважив, що цими словами євангелист описав Небесне Царство. Адже цим царством є «присутність Бога між нами». «Що це за сила, якої ми так потребуємо, і яка променіє зі Спасителя?», – запитував проповідник, вказуючи на те, що тією силою є «благодать Святого Духа».

Глава УГКЦ зауважив, що святий Миколай є прикладом доброго єпископа, адже був і залишається тим, через якого Бог був присутнім серед Свого люду, уділяючи свою силу. «Кожен єпископ є джерелом Божої сили, благодаті й освячення для своїх людей. Для своєї Церкви. Саме для цього і настановляє Бог Отець у Своєму Сині діянням Святого Духа нових єпископів у Божому народі, щоб цей народ зробити сильним, перемагаючим», – додав він, побажавши новопоставленому архиєреєві бути вчителем для немудрих, світильником для тих, хто в темряві, батьком для сиріт, джерелом радості для тих, хто плаче, джерелом підтримки для тих, які сумніваються, побажав управляти, навчати й освячувати Божий люд, поручаючи його під опіку Пресвятої Богородиці та святого Миколая Чудотворця.

Пригадаємо, що 12 березня 2015 р., у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного о. Теодора Мартинюка, СУ, тодішнього Ігумена Святоуспенської Унівської Лаври, на служіння Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, надаючи йому титулярний осідок Мопти. Ця архиєпархія, яка є центром однойменної митрополії, об’єднує структури УГКЦ у північній частині Тернопільської та в Хмельницькій області України.
Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.