У Володимир-Волинському презентували видання про Володимирську унійну єпархію кінця ХVІІ – початку XVІІІ століть

20 червня у Володимир-Волинському (Волинська обл.) відбулася презентація книги «Генеральні візитації церков і монастирів Володимирської унійної єпархії кінця ХVІІ – початку XVІІІ століть: книга протоколів та окремі описи». Одним із науковців, який працював над дослідженням, є декан Гуманітарного факультету УКУ Ігор Скочиляс.

В основу археографічної публікації найдавніших для території сьогоднішньої України описів майже 200 українських храмів і монастирів покладено книгу генеральних візитацій Володимирської унійної єпархії 1695-1705 рр., що зберігається у фондах Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка.

Загалом професор Анджей Гіль (Люблін) та Ігор Скочиляс, за загальною редакцією яких і було опубліковано видання, працювали над цим дослідженням майже 8 років.

Як зазначено в анотації до книги «джерельний потенціал візитаційної документації уможливлює вивчення широкої палітри проблем культурної, регіональної та соціальної історії: братський рух, еволюція українського іконостасу, історична географія й демографія, книжковий репертуар парафіяльних і монастирських бібліотек, міжконфесійні взаємини, процеси конфесіоналізації, релігійні практики та народна побожність, сакральна архітектура, соціальне дисциплінування та освітня модернізація, топоніміка й ономастика, церковне землеволодіння, шкільництво, щоденне життя й душпастирська діяльність духовенства тощо», тому таке видання стане в нагоді дослідникам з різних галузей, як релігійних, так і освітніх, культурологічних, мистецьких.

Презентація відбулася в рамках у XVIІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Християнство в історії та культурі Володимира-Волинського та Волині», присвяченої 1025-річчю хрещення Київської Русі та першої згадки про місто Володимир-Волинський.

Ця книга є спільним виданням Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (Львівське відділення), Українського католицького університету, Інституту Центрально-Східної Європи у Любліні та Люблінського католицького університету Івана-Павла II.

Прес-служба УКУ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.