У VII Світовому конгресі родин взяли участь представники з України

«Сім’я: праця та святкування» – тема цьогорічної зустрічі  в Мілані (Італія) VII Світового конгресу родин, який тривав від 30 травня до 3 червня 2012 року.

У цій зустрічі взяли участь представники більше як 150 країн. Перед початком Конгресу офіційно було внесено прапори всіх держав, серед них був і прапор України. Українську делегацію представляв голова Комісії УГКЦ у справах сім’ї о. д-р Богдан Тимчишин та лідери руху “Подружні зустрічі”  Зеновій та Віра Кузимківи з духівником руху о. Іваном Чичерським.

Першого дня Конгресу з вітальними словами до учасників звернулися кардинал дієцезії Мілана Анджело Скола та президент Папської  ради у справах родини Еніо Антонеллі. Модератором ранкової робочої сесії був кардинал м. Мехіко (Мексика) Рівера Карера, а з доповідями виступили кардинал Джанфранко Равазі та Луіджино Бруні.  У своїй доповіді “Сім’я через призму праці творіння та святкування спасіння” кардинал Равазі представив богословську антропологію сім’ї крізь призму спорудження будинку. «Як під час будівництва необхідно багато матеріалів і засобів, так само й у сім’ї потрібно приймати багато обставин і діяти в різних ситуаціях», – сказав він.

Професор Луіджіно Бруні у доповіді “Сім’я: праця та святкування в сучасному світі” наголосив на важливості присутності сім’ї в сьогоденні. «У сьогоднішньому капіталістичному світі простежується тенденція втрати розуміння святкування. Деякі держави скорочують святкові дні, позбавляючи людей радості збиратися в колі сім’ї», – наголосив промовець.

Того ж дня робочі зустрічі відбулися у восьми тематичних групах, кожна з яких розглядала певну проблему сім’ї в сучасному світі: соціальне служіння, вплив мас-медіа та Інтернету, економіку, міграцію та еміграцію сімей, паліативну допомогу та стосунки між онуками (молоддю) і старшим поколінням.

Наступного дня Конгресу його учасники роздумували над розумінням праці через призму антропології та пасторального богослов’я. Модератором ранкового засідання був секретар Папської ради у справах родини єпископ Жін Лафіте, а з доповіддю виступили кардинал-емерит Мілана Діоніджі Тетамантці та Педро Моранде Корт. У доповіді “Сім’я і праця у сьогоденні крізь призму віри” кардинал Тетамантці наголосив на важливості свідчення в сім’ї Божого Слова. Професор Корт, висвітлюючи тему “Сім’я і праця в сучасній спільноті: можливості та небезпеки”, звернув увагу на час, який члени сім’ї приділяють роботі. Представляючи можливості, які дає  людині робота – професійне зростання, самореалізація тощо, – доповідач вказав на певні негативні моменти: «Людина настільки може перейнятися своєю роботою, що забуває про життя в сім’ї. Тут важливо пам’ятати про ієрархію цінностей у житті людини. На першому місці у всьому повинен бути Бог, тоді чоловік-жінка, сім’я, а відтак професійна діяльність. Порушуючи цю ієрархію, людина може втратити все».

Того дня в різних місцях дієцезії Мілана проходили також круглі столи на тему важливості праці в житті людини. Завершився  Світовий конгрес родин у неділю, 3 червня,  Божественною Літургією, яку очолив Папа Римський Венедикт XVI.

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.