У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ презентували перший Шематизм

29 липня в приміщенні фундації «Справа Патріарха Йосифа» (вул. Листопадова, 7, Тернопіль) відбулася презентація першого Шематизму Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Книга отримала назву «Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм».

Шематизм виданий з нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля та 20-ліття канонічного заснування Тернопільсько-Зборівської архиєпархії у видавництві ТОВ «Новий колір», а благословив його створення Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк)

«Це книга підсумовує 25 років існування та розвитку УГКЦ на Тернопільщині, – зазначив архиєрей під час презентації. – Цей рік є дуже значимим для нашої Церкви. Вона відзначає 25-ту річницю виходу з підпілля та легалізації. Це дуже відповідальний момент для всіх нас, оскільки дає нам нагоду переосмислити важливість свідчення мучеників та ісповідників нашої Церкви. Їхнє героїчне свідчення стало запорукою незнищимості УГКЦ. Сьогодні ще раз переконуємося, що правда Христової Євангелії сильніша за всі механізми зла».

Видання, як зазначив владика, буде цікаве науковцям, дослідникам та краєзнавцям. Воно віддзеркалює багату панораму Тернопілля представляючи його багатогранність, людський та культурний потенціал. У ній Тернопілля представлено як середовище з глибокими християнським корінням.

Керівник проекту і науковий редактор професор Ярослав Стоцький розповів, що на 520 сторінках представлено історію парафій, церков, монастирів, які діють на теренах Тернопільщини сьогодні, подано їх детальний опис. У вступних розділах подано нарис становлення християнства в Україні, розвиток греко-католицької конфесії на теренах Тернопілля, книга містить перелік осіб із найважливішими даними про них, у тому числі монахів і монахинь, які здійснюють служіння в греко-католицьких храмах.

Художні дизайнери – Володимир Бурдяк і Юлія Ковбасіста, технічний редактор – Тетяна Червінська, також до редакційної ради входили Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Владика Василь (Семенюк), протосинкел о. Андрій Романків, синкел о. доктор Віталій Козак, директор видавництва «Новий колір» Богдан Куневич. Книга буде цікавою не тільки для вірних УГКЦ, а також для науковців, які досліджують історичні, релігієзнавчі, теологічні та краєзнавчі аспекти.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.