Папа Франциск: У світі дійсно багато святих єпископів та священиків

Церкву неможливо збагнути, як звичайну людську організацію, різниця полягає в тому, що характерною ознакою в ній є помазання, яке дає єпископам та священикам силу Святого Духа, щоб служити Божому людові. Коментуючи під час проповіді у понеділок, 27 січня 2014 р., біблійне читання, що розповідало про помазання Давида на царство, Святіший Отець склав подяку численним «святим священикам», які жертвують своє життя в щоденному служінні.

Папа зазначив, що без цього помазання Давид був би лише главою «політичного суспільства, яким було Ізраїльське Царство». Натомість, після помазання на нього зійшов Дух Господній, і він «зростав у могутності, а Господь Саваот був з ним». Саме в цьому й полягає відмінність, яка випливає з помазання, і в Церкві це стосується єпископів та священиків.

«Єпископи не обираються лише для того, щоб провадити організацію, яка називається місцевою Церквою. Ні, вони помазані, і з ними перебуває Господній Дух», – зазначив проповідник, додаючи, що це не означає, що вони перестали бути грішниками, однак, це помазання спонукає щодня ставати святішими, аби залишатися вірними йому. Воно «наближає єпископів та священиків» до Господа Бога і дає їм сили, щоб «провадити Божий люд, щоб допомагати людям та жити на служінні народові», а також дає радість, яка випливає з усвідомлення того, що вони вибрані Господом, Який зупинив на них Свій погляд.

«І, навпаки, годі збагнути Церкву, але не лише зрозуміти, неможливо пояснити, як Церква може поступати вперед лише з людськими силами. Певна дієцезія прямує вперед, тому що має святий люд, багато речей, але також – помазаника, який її провадить, який допомагає їй зростати. Ця парафія поступає вперед, тому що має багато організацій, багато інших речей, але також – священика, помазаника, який її провадить», – зауважив Глава Католицької Церкви, підкреслюючи, що ми знаємо лише малу частину святих єпископів та священиків, які віддали своє життя служінню Церкві, завдяки яким численні люди «отримали силу віри, любові та надії».

Папа наголосив, що насправді по селах і містах є багато парохів, які силою свого помазання додають сил Божому людові, навчають його вірної доктрини та освячують через уділення Святих Тайн. Але хтось може сказати, що прочитав у газеті про якогось священика чи єпископа, що вчинив те чи інше негідне діло. Такому Святіший Отець відповідає, що й він читає про це в газетах, але запитує, чи в них знаходимо новини про працю багатьох вірних священиків, які роблять багато добра, щоб провадити люд. «Це не стає новиною. Тобто, як завжди: більше шуму від дерева, яке падає, ніж від лісу, який росте. Сьогодні, – закликав Папа, – роздумуючи над цим помазанням Давида, добре було би згадати про наших відважних, святих, добрих та вірних єпископів і священиків, молитися за них».

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.