У співпраці із Церквою перевидано «Русалку Дністрову»

4 листопада 2012 року в селі Деревня Жовківського району, де вінчався Маркіян Шашкевич, проведено презентацію дев’ятого перевидання альманаху «Русалка Дністрова». Пропоноване видання альманаху «Руської Трійці» «Русалка Дністрова» – дев’яте за її 175-річну історію і здійснене у співпраці з Сокальсько-Жовківською єпархією УГКЦ. Разом із Церквою ініціаторами видання є Національна академія наук України, Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича, Львівський національний університет імені Івана Франка та Шашкевичівська комісія.

Розпочалися урочистості у місцевому храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Владика Михайло (Колтун), Єпарх Сокальсько-Жовківський, у співслужінні з священиками Жовківського району помолилися Панахиду за о. Маркіяна. Відтак освятили музей «будителя української національної свідомості в Галичині», який є п’ятим, після Львова, Підлисся, Нестанич і Новосілок, повідомляє прес-служба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Слід відзначити, що в книжці, окрім текстів «Русалки Дністрової», опубліковано наукові примітки до альманаху, пояснення слів та резюме іноземними мовами. У додатку подано промови та послання церковних осіб про Маркіяна Шашкевича, зокрема: послання Блаженнішого Святослава (Шевчука), Владики Ігоря (Возьняка), Архиєпископа і Митрополита Львівського, промова Митрополита Андрея (Шептицького), яку він виголосив на могилі о. Маркіяна Шашкевича, та слово Патріарха Йосифа (Сліпого).

Крім цього, у виданні вміщені короткі розповіді та світлини про відзначення 200-літнього ювілею від дня народження о. Маркіяна Шашкевича на Львівщині. Вступне слово до книги написав Владика Михайло (Колтун).

 

Прес-служба Сокальсько-Жовківської єпархії

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.