У Самборі Глава УГКЦ передав мощі блаженного Йосафата Коциловського собору Покрову Пресвятої Богородиці і освятив наріжний камінь під будівництво нового храму

26 квітня, у Неділю мироносиць, владики Постійного синоду УГКЦ на чолі із Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ, відслужили Архиєрейську Божественну Літургію в прокатедральному соборі Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Самбора. Під час малого входу Блаженніший Святослав виставив для публічного вшанування мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, які відтепер перебуватимуть у цьому храмі.

Під час проповіді владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, зауважив, що в особах жінок-мироносиць ми знаходимо приклад самопосвяти, жертовності, любові й служіння.

«Через них ми віддаємо шану кожній жінці, яка є наступницею мироносиць, практикуючи і нині цю шляхетну позицію справжніх Христових учениць. У зв’язку з цим спливає у моїй пам’яті старенька жінка з-під Києва, котра, довідавшись, що Беркут… жорстоко побив у центрі Києва студентів, встала рано-вранці, наварила їм картопельки з м’ясом… Постають у пам’яті жінки з села Княжичі поблизу столиці. Ми їх зустріли випадково, коли 8 грудня 2013 року прийшли на перше віче на Майдан… Постають у пам’яті наші дівчата, які день і ніч розносили канапки та чай усім, що були на барикадах. Згадую медсестер, які витягували поранених героїв з-під куль снайперів», – сказав владика Богдан.

Однак, за словами проповідника, найбільший приклад дав нам Господь у Пречистій Богородиці, яка була найближче до Ісуса і стала знаком спасіння та перемоги над злом для всього людського роду.

Владика Богдан пригадав, що саме цього дня 29 років тому сталася катастрофа на Чорнобильській АЕС: «Здавалося – настав кінець; нема надії на спасіння. Але Господь не покинув свого народу в темряві Страсної п’ятниці. Він послав нам знак надії, яким пробудив віру в перемогу. Чи це не знаменно, що ми сьогодні, спільно з Отцем і Главою нашої Церкви, перебуваємо на теренах Самбірсько-Дрогобицької єпархії, звідки, властиво, розпочалося духовне оновлення прибитого трагедією Чорнобиля народу». Адже саме тут, у с. Грушів, рівно рік після Чорнобиля з’явилася Пречиста Богородиця, Страждальна Мати, зодягнена в темні ризи смутку. Проповідник закликав з повною довірою молитися до Марії та вчитися від неї та від жінок-мироносиць служити одні одним і вертатися додому «благовісниками надії, благовісниками життя і воскресіння».

Наприкінці Богослужіння Блаженніший Святослав запропонував цього дня із вдячністю згадати тих, хто передав нам віру наших батьків (матерів і бабусь). Він також привітав і єпархіальну молодь: «Ми сьогодні за вас особливо молилися: за ваші життя і долі. Нехай Господь благословить вас усіма благами. А, головне, хай береже ваше життя. Бо ви – майбутнє нашої Церкви та нашого народу».

Глава УГКЦ також зауважив, що прикладом для наслідування для молоді є блаженний священномученик Йосафат Коциловський, бо «мощі святого завжди є джерелом божественної благодаті і Духа Святого, який допомагає нам бути свідками Христової віри, так, як засвідчив свою віру цей святий єпископ».

Предстоятель Церкви також подякував вірним УПЦ КП, які прийшли на Богослужіння. Звертаючись до них, він закликав до єдності і любові одне до одногою, бо «від нашої взаємної любові та єдності залежить сила нашого народу».

Після цього Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь під будівництво нового храму Блаженних Йосафата Коциловського та Григорія Лакоти в Самборі.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.