У Римі вшанували пам’ять Патріярха Йосифа Сліпого

30-і роковини відходу у вічність Слуги Божого Патріярха Йосифа Сліпого (1892-1984) у Римі вшановували 5 жовтня 2014 р. Урочистості розпочалися в улюбленому дітищі Патріярха – соборі Свята Софія, що по вул. Боччеа в італійській столиці. Архиєрейську Літургію очолив владика Гліб (Лончина), Єпарх Єпархії Пресвятої Родини у Лондоні, Апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії, у співслужінні владики Діонісія (Ляховича), Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. Перед богослужінням відбувся чин освячення відреставрованого позолоченого кивоту, виконаного для собору за проєктом Святослава Гординського та схваленого Блаженнішим Сліпим при будові храму у 60-их роках минулого століття. Завдяки пожертвам вірян, цьогоріч кивот було відреставровано і позолочено. Він додав ще більше пишности архітектурній та мистецькій перлині українського Риму.

З достойними владиками співслужили о. Йоанікій Чверенчук, Протоконсультор ЧСВВ, о. Маврикій Попадюк, Настоятель Генерального Дому оо. Василіян, о. Луїс Кассяно, Ректор Української Папської Колегії Святої Покрови, о. Дмитро Квич, Ректор Собору Святої Софії, священики, студенти. Вшанувати 30-і роковини відходу у вічність разом з українською громадою прибула Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська.

Після урочистої Літургії, що відбулася при численній участі української громади Риму, Сестер ЧСВВ та Сестер Служебниць, було відправлено панахиду в пам’ять Патріярха Йосифа Сліпого, а відтак – молитва у крипті собору, де спочиває серце Блаженнішого. Служіння прикрашав чудовим співом хор Папської Колегії Святої Покрови.

У рамках урочистостей гості оглянули виставку фотографій з похорону Патріярха Йосифа Сліпого, що ввійшли до презентованого в той день видання «Шлях у безсмертя. Матеріяли про смерть та похорон Патріярха Йосифа Сліпого (1892-1984)». На фотографіях увічнено, зокрема, Папу Римського Івана Павла ІІ, що прийшов тоді попрощатися з очільником нашої Церкви, і спільно з українськими священиками звершив заупокійну молитву за душу бл. п. Йосифа Сліпого. Серед облич на фотографіях – ієрархи УГКЦ, політичні та громадські діячі, вірні співробітники Патріярха, представники Товариства «Свята Софія».

Опісля відбулася урочиста академія, котра після спільної молитви розпочалася переглядом фільму, створеного на підставі документальних кадрів Марією Козак з родинного села Йосифа Сліпого – Заздрість що на Тернопільщині. Президент ТСС у Римі о. Марко Ярослав Семеген у своїй промові зазначив, що тут, у Римі, Кир Йосиф Сліпий провів останні понад два десятиліття свого тяжкого, але бурхливого і плідного життя. «Патріярх відійшов, але залишилися його великі діла. Зокрема, він створив у Римі острівець українства, цілий комплекс релігійних, наукових та культурних закладів, подібного якому дотепер не має жодна національна меншина у Вічному Місті», – сказав о. М. Семеген. Він коротко розповів про те, як виникла ідея видання про смерть і похорон Патріярха Сліпого, і подякував усім, хто долучився до виходу книжки в такі стислі терміни, особливо – співредакторці д-р Ірині Іванкович, екзекутивному директорові ТСС у США, та американській «Святій Софії», котра спонсорувала друк книжки. Презентована на урочистостях книжка «Шлях у безсмертя. Матеріяли про смерть та похорон Патріярха Йосифа Сліпого (1892-1984)» вийшла у серпні цього року у львівському видавництві «Артос», упорядники: д-р Ірина Іванкович (ТСС США) та о. Марко Ярослав Семеген (ТСС Рим).

Урочисту академію прикрасила майстерним деклямуванням включених до презентованої книжки поезій парохіянка Ірина Винник. А на закінчення хор з римської парохії Сергія і Вакха заспівав а’капелла відому пісню про Патріярха Сліпого «На Сибірі, в концтаборі».

На згадку про урочистості гості отримали образки Патріярха Йосифа Сліпого з молитвою за спокій його душі авторства Дарії Кузик, також включеною до презентованого видання; та буклети про Комплекс «Рідна хата Патріярха Сліпого» у Заздрості.

Прес-служба Товариства «Свята Софія»

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.