У Львові вручили Відзнаки ім. Омеляна (Ковча) за розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів

Коли християни святкують якусь подію, то вони, найперше, в такому святкуванні ісповідують свою віру. Ми бачимо, що воскресіння нашої Церкви-мучениці було Божим ділом. Тому святкуючи 25-річчя легалізації УГКЦ ми урочисто сповідуємо, що Бог нас воскресив до нового буття, давши нам нове завдання. Сьогодні ми згадуємо усіх тих, хто на своїх плечах і в серцях проніс нескорену катакомбну Церкву. Також із вдячністю згадуємо і мирян, які у своїх сім’ях творили «домашню Церкву», в якій навчали нове покоління християн, а також, де підпільно священики могли приносили безкровну жертву під час Божественної Літургії.

Такими словами звернувся Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав до усіх присутніх на урочистому вечорі в Львівському оперному театрі 26 жовтня 2014 року. Як раніше повідомлялося, ця урочиста академія присвячена 25-річчю легалізації УГКЦ в Україні та офіційному відкритті Року Митрополита Андрея (Шептицького). Участь в заході взяли єпископи, що беруть участь в Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, яка відбувається цими днями у Львові.

До усіх присутніх на урочистій академії також звернувся і Секретар Конгрегації Східних Церков владика Чіріл (Васіл): «Ще рік тому, коли ми обирали Львів місцем проведення щорічної Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, то не могли уявити, що слово «Європа» набере такого українського значення. Однак, ми повинні довіряти Богові, який є Господом людської історії, єдиний здатний дарувати мир. Запевняю вас, що Україна ніколи не буде забутою Богом». Наприкінці свого слова він побажав УГКЦ стати «провідною зорею єдності християн». Також слово мав і дисидент Євген Сверстюк.

Під час урочистої академії відбулося вручення щорічної Відзнаки ім. Омеляна Ковча за значний внесок у розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму. Лауреатами цьогорічної Відзнаки стали: Мустафа Джемілєв, лідер кримсько-татарського народу (Україна); Марія Матвіїв, медик, яка рятувала поранених під час трагічних подій Революції гідності, зокрема, на вулиці Інститутській у Києві у лютому 2014 року (Україна); Архиєпископ Юзеф (Міхалик), Митрополит Перемишля РКЦ, колишній голова Конференції єпископів Польщі (Польща);  Джеймс Темертей, меценат, фундатор Украінсько-єврейськоі ініціативи (Канада), о. Михайло Шевчишин, отець-мітрат УГКЦ(Україна).

Вечір супроводжувався  співом муніципального камерного хору «Київ», Львівського муніципального чоловічого хору “Гомін”, жіночого хору Львівської консерваторії; Галицького академічного камерного хору та показом фільмів про відродження УГКЦ, блаженного священомученика Омеляна (Ковча) та Митрополита Андрея (Шептицького).

Додамо, що Відзнаку заснував у 2010 році Комітет із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна (Ковча).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.